LPRecenze

Mad Parade – Clown Time Is Over

Mad Parade, jedna z těch kalifornských kapel, které lemovaly má pozdní osmdesátá léta a jejich tehdejší tvorba pro mé uši naprosto odolala neúprosnému zubu času. Devadesátá léta přinesla návrat a hned několik, pouze na CD vydaných desek, které jsem v době vydání přehlížel, a nyní si v tomto ohledu, podobně jako u tehdejších nahrávek bostonských The Freeze, obrazně sypu popel na hlavu.

Clown Time Is Over původně vyšla pouze jako CD roku 1997. Rozjíždí se úvodní tóny otevírající celou desku a mně je jasné, že Mad Parade tu neztratili nic ze svého šarmu. A to jak ve srovnání se svou klasickou osmdesátkovou tvorbou, tak i v neúprosném testu časem, s ohledem na to, že od původního vydání nás tu dělí bezmála dvě desetiletí. Skladba Angels, desku startující, je rychlá, energická, super chytlavá i melodická, s duchem plně čerpajícím z toho, čemu se říká kalifornský punk. Neméně vražednou kombinací všeho, co mě na punku baví, je i třetí Holocaustic Eyes. Kapela střída rychlé kompozice s těmi nesoucími se ve středních tempech, kde dominují hymnické sborové refrény. Odkazy na britský punk jsou profiltrovány skrze pacifický vítr, čechrající vlny kalifornského pobřeží. Definitivním utvrzením toho, že tohle bude nějaký ten týden mou oblíbenou deskou, je osmá Hard Line s totálně chytlavou kytarou, Iggyovským zpěvem a pošmournou náladou.

Své domovské scéně skládají Mad Parade poklonu i výběrem převzatin, kterými jsou Stop The Cycle od Catch 22 a If I Were You od Stepmothers, obě kapely ze stáje Poshboy Records, do jejíhož, přehlídkou mých oblíbených desek nabitého, vydavatelského katalogu by ostatně Mad Parade zapadli jako vyšití.

Clown Time Is Over je skvělá deska.

Info

Label: Gummopunx Records
Rok vydání: 1997 / 2016

Tracklist

1. Angels

2. Mental Masturbation

3. Holocaustic Eyes

4. Fair Play

5. Crawl

6. Why Does It Scare Me

7. Assassination Love Affair

8. Hard Line

9. Peeny Ante Alibi

10. Stop The Cycle

11. Concentration Girls

12. One Liners

13. If I Were You

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button