LPRecenze

Macho Boys – Macho Boys

Macho Boys navzdory svému názvu jsou na hony vzdáleni machistickému pojetí rocku. Ostatně to popírá už i genderově vyvážená sestava kapely, ve které mimo jiné najdete Samanthu ze skvělých Piss Test, i od základu antimachoidní punk attitude, sršící z každého úderu do nástrojů.

Od prvních tónů se kapela s vervou pouští do neučesaného a rozhašeného hardcore punku, čerpajícího z osmdesátých let a s navýsost punkovým projevem zpěvu. Ten je do značné míry repetitivně monotónní, ale v daném pojetí punku naprosto účinný. Hudba je v zásadě plná odkazů na „meat and potatoes“ hardcore počátků osmdesátých let s jeho jednoduchostí i divokostí. Skladby jako Cockroach, Liar nebo Dark Place si dokáži představit jako součást jakékoliv klasické kompilace amerického hardcore punk z jeho raných let. To ještě umocňuje zpěvaččin frackovský projev, do takto pojaté muziky sedící jako vyšitý. Macho Boys tak v konečném výsledku zní jako mix kalifornských Sin 34 se směsí mid west kapel z legendárních kompilací Master Tape. Což je v mém vesmíru kompliment na druhou. Macho Boys ovšem v tématech reflektují realitu dnešních dnů, kde je ještě nesrovnatelně více důvodů ke vzteku, než tomu bylo na počátku osmdesátek, to činí kapelu naprosto relevantní a autentickou.

Hardcore (a tím myslím hardcore v jeho původním smyslu v kontextu punkové subkultury) ani po v podstatě čtyřech desítkách let nemusí být vyčpělou záležitostí, pokud, tak jako v případě Macho boys, má co říci k současnosti.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Victim To Blame
2. Dinosaur
3. Pig Sweat
4. Papa Don’t Preach Part 2
5. Stop The Hate
6. Dark Place
7. We Don’t Owe You Anything
8. Class Of 1984
9. Liar
10. Stone Cold
11. Cockroach
12. Slam

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button