NovinkyZahraniční

LVMEN vypouští do světa první song z dlouho očekávané desky

Z Prahy se po letech zase valí tma a dusno. Vinu za to nesou LVMEN, kteří si minulý podzim po dlouhých letech vyzkoušeli, jaké je to vystupovat naživo, a nyní, nabiti novou energií, navíc zveřejnili první hudební ukázku z dlouho očekávaného alba. To ponese název Mitgefangen – Mitgehangen a vyjde u Day After records.

LVMEN desku nahráli v prostorách táborské Cesty. Na albu jim hostuje například Banán nebo Vašek Havelka. Song dostal název LVMEN XXII a předprodej desky začíná už 16. května.

Téměř desetiminutovou skladbu obsahující vše pro LVMEN tak typické si můžete poslechnou tady:

[youtube id=“jONPK1YEh5E“ width=“620″ height=“360″]

LVMEN rozhodně nejsou žádní hudební mladíčci. Od doby svého zrodu, datovaného do roku 1995 stihli na koncertních šňůrách procestovat nejen ČR, ale téměř celou Evropu, čímž si získali silnou fanouškovskou základnu a dnes také status už téměř kultovní kapely.

LVMEN hrají atmosferický post-hardcore a ve svých písních se jim skvěle daří stupňovat depresivní a ponurou atmosféru, kterou taktně doplňují tvrdší části i mluvené slovo.

Pro nedočkavé vyznavače plíživé deprese, kteří chtějí LVMEN okusit na vlastní kůži, kapela také oznámila dva další koncerty. Ukáží se 11. června v brněnské Flédě a 24. června v Plzni Pod lampou.

Související

Back to top button