Novinky

Love & Hate: Bart vybírá ze Starých pušek

V pátek 7. prosince v Plzni odstartuje první z večírků v rámci Kids and Heroes X-mas, a tak by byla škoda nepodívat se na oblíbené písničky některého z účinkujících. Jako už tradičně se zde, ať už akusticky nebo v plné sestavě, představí i Staré Pušky, ze kterých svoje oblíbené věci vybíral jejich baskytarista Bart.

 

Stálo to za to

Autorem hudby i textů Starých pušek je náš frontman Sidney, i přesto jsou písně, které vznikly s přispěním ostatních členů, a jednou z nich je právě Stálo to za to. Nápad na tuhle písničku jsem nosil v hlavě delší dobu a napsal i text, který měl být původně určen pro Proti směru, Sidneymu se ale nápad líbil a upravil song do podoby, jak jej znáte. Je to vlastně taková odpověď na otázku, kterou asi slyšel každý potetovaný člověk či punkrocker… a co budeš dělat, až budeš starý?

[youtube id=“iX1ok3Fgkqk“ width=“620″ height=“360″]

Když to na mě příjde

Další píseň, na které jsem se podílel nějakým tím veršíkem, a je to skvělá píseň ze života každého flamendra. Kdo Pušky zná, ví, že si rádi vypijeme, zapaříme s lidmi, ale ty návraty do reality jsou někdy hrůzné. Navíc je to taková Clashovina a The Clash já rád. Celkově mám raději u Pušek punkovější, přímočařejší písničky.

[youtube id=“JbzJG8-oGRE“ width=“620″ height=“360″]

Tvé místo

Písnička, jejíž námět vznikl, když jsme společně se Sidem čerpali múzu na chatě v lesích a z rádia nám hrála písnička od Karla Gotta Když milenky pláčou, která by se dala považovat za drobnou inspiraci. Sidney v té době prožíval složité období a i díky tomu vznikl tenhle krásný text. Je to prostě píseň ze života, ostatně jako většina písniček Starých pušek.

[youtube id=“fw4XqKf9AQc“ width=“620″ height=“360″]

Monogamie

Náš nový song, který jsme vymysleli v Jeseníku po nějakém flámu a přišel nám velmi vtipný, našim partnerkám už nikoliv. (smích) Už od začátku jsme chtěli mít tento tralala song v Ramones stylu, a proto jsme k němu nakonec natočili i klip, ve kterém jsme se na chvíli Ramones stali, což byla legrace. Není to asi náš největší hit, ani nejlyričtější píseň, ale je to punkovka a sranda, a proto mám Monogamii rád, myslím tím píseň. (smích)

[youtube id=“DzYt-NzBU-8″ width=“620″ height=“360″]

Letos nic nečekej

Je těžké napsat poslední oblíbenou, když všechny naše písničky jsou hity. (smích) Vybral jsem tedy možná trošku záměrně Letos nic nečekej, super vánoční song, který podráždil nejednoho punkáče a skína. Mám rád nadsázku, kterou umí Sid do našich skladeb infiltrovat, a ne každý ji chápe, což je fajn. Baví nás provokovat, nehledě na to, že u klipu jsme se opravdu nasmáli.

[youtube id=“uoHLedk0gcY“ width=“620″ height=“360″]

Vybrat nějakou neoblíbenou písničku po mně chtít nemůžeš. Sid je pro mne výjimečný skladatel, škoda jen, že je takovej zevl. (smích) Osobně hraju raději písničky, co mají drajv, tím ale neříkám, že akustické songy jsou špatné, naopak.

Související

Back to top button