EPRecenze

Lost Warning – Never Surrender

Jih Švédska, personální propojení s agilní Oi! záležitostí Oldfashioned Ideas a debutní EP pod hlavičkou Switchlight Records, to všechno se snoubí v kapele Lost Warning a v jejich pěti zde obsažených písních.

I zde najdeme odkazy na Oi!, ve stavbě kytarových motivů i chlapáckých refrénových sborových zpěvech. Ale Lost Warning jsou především punk a tomu výrazně napomáhá nakřáplý spratkovsky vyznívající hlavní zpěv, který sem sedí jak vyšitý. Ten navíc funguje jako kontrastní prvek vůči zmíněným sborům a celkovou nahrávku činí o poznání zvukově barevnější, než je tomu u mnoha jim stylově blízkých spolků. Lost Warning předvádějí v principu svižný street punk, odkazující na Británii i Spojené státy s „working class“ lyrikou. Všechny tyto zmíněné aspekty v sobě naplno koncentruje hned úvodní Jail The Banksters a zbývající čtyřka více méně v ničem nezaostává.

[youtube id=“kNwT18nfNU4″ width=“620″ height=“360″]

Mým osobním hitem je tu ale asi třetí Question Everyone. Svižná punková písnička s rozjezdem znějícím jako pocta nesmrtelnému hitu Emergency od Girlschool. V závěsu za ní trůní titulní Never Surrender, servírující parádní refrén s rocknrollovým motivem.

Street punk na švédský způsob.

Info

Label: switchlight-records.com
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Jail The Banksters
  2. Civil-Eye-Sation
  3. Question Everyone
  4. Get Up, Get Out
  5. Never Surrender

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button