LPRecenze

Lost Kids – Bla Bla

O Lost Kids se říká, že byli jednou z prvních punkových kapel v Dánsku. Zakladatel Jan Jet Nielsen dokonce tvrdí, že byli úplně první v Dánsku, kdo punk začali hrát.

Nielsen byl výstřední výrazným líčením a punkovým stylem. Když ho na ulici Kodaně koncem sedmdesátých let zastavil novinář s otázkou, proč vypadá tak nevšedně a co to znamená, tak zareagoval jak nejlépe mohl. Vymyslel si, že má skupinu Lost Kids, kde zpívá. O čtrnáct dní později dostal telegram, kde stálo, že o Lost Kids mají noviny zájem a chtějí udělat rozhovor. Nezbývalo mu nic jiného, než situace využít a narychlo Lost Kids  založit a napsat dva první songy. Poté vzniklo první album s názvem Bla Bla.

Lost Kids rozhodně nebyli ztracení a navzdory názvu LP to nebyl nesmysl, ale hudba hnaná nevzdělaným a nevšedním tempem. Ulice a mrtvý narkomani byla realita, kterou se Jet snažil popsat. Píseň Nede I Byen  je krásným příkladem drogového problému, zlých a bezohledných lidí a šokovaností mladých. 

Na desce panuje rychlý punk říznutý ska a reggae, ale dokonce i popem. V některých skladbách se objevují i soulové prvky. Dominantní hlas Jeta v doprovodu s ostrými až ječivými vokály Kate Svanholm považuji na LP za správný feeling punku. Což z Lost Kids pro mne dělá originální a po všech stránkách nenahraditelnou kapelu své doby, která by neměla být opomíjena a už vůbec ne zapomenuta.

[youtube id=“DeIFQZpXwkw“ width=“620″ height=“360″]

Rok vydání: 1980

Label: Medley

Playlist:

 1. Hva Sir Du Så
 2. Judith
 3. Født Som Nul
 4. Nede I Byen
 5. Velo Vap
 6. Fascist Blues
 7. Masser Af Penge
 8. Sikke Noget Lort
 9. Nattelir For 80
 10. Ja Til A-Kraft
 11. Du Kan Få Det Som Du Vil
 12. Mig ig Mig
 13. Min Gade Stinker i Dag
 14. The Kids
 15. Gnasg
 16. Åh – Jeg Er Så Glad
 17. Sylbernes Nedtur

Související

Back to top button