Rozhovory

Los Fastidios predstavují pred Mighty Sounds nový album

Los Fastidios. Synonymum pre taliansku Oi! punk scénu predstavuje svoj nový album s názvom JoyJoyJoy. Ešte než ich budete mať možnosť vidieť na festivale Mighty Sounds, povedal nám pár slov ich spevák Enrico.

Môžeš mi povedať o vašom novom albume?

Myslím, že tento album je v niektorých ohľadoch dokonalým pokračovaním albumu The Sound Of Revolution

13 skladieb vrátane 2 cover skladieb („Ellos dicen mierda“ kapely „La Polla Records“ a „JoyJoyJoy“ a populárnej anglickej piesne, ktorej cover vznikol už v 80. rokoch kapelou The Housemartins). Náš song „Guarda Avanti“ s novou verziou našeho zvuku  a mixom pouličnej hudby, ktorú máme radi: streetpunk, ska, rocksteady, reggae, Oi!, punk rock a trochou pop a rock… Venovali sme pozornosť všetkým maličkostiam a som si istý, že všetci fanúšikovia Los Fastidios si album naozaj vychutnajú! Ľahko počúvateľný zvuk s pozitívnymi textami, energiou a zábavou… JoyJoyJoy je klasický album Los Fastidios, roky plynú rýchlo, ale náš duch rastie rok po roku… nič sa nemení, je to vášeň, viac ako vášeň, je to ako oheň vo vás, ktorý nikdy nezastaví, ten oheň poháňa energia a nadšenie ľudí, ktorí nasledujú kapelu všade s veľkou vášňou… A vďaka nim všetkým  máme dnes rovnakú energiu a postoj ako ostatné roky.

Ľudia čakali na nový album a urobili sme všetko pre to, aby sme to urobili čo najlepšie, ako môžeme.

Kde ste nahrávali?

Album sme nahrali v tom istom štúdiu, kde sme nahrali predchádzajúce 2 albumy, the Indie Box MusicHall v Brescii. Strávili sme 10 dní v štúdiu, po niekoľko mesiacoch písania a skladania piesni v skúšobni. Nový album je výsledkom naozaj skvelej tímovej práce. Všetci sme pracovali veľmi usilovne a tvrdo a sme s JoyJoyJoy spokojní.

Môžeme na doske počuť nejakých hostí?

Na albume spolupracovali naši priatelia a som z toho šťastný a hrdý. Štyria talianski hostia a dvaja zahraniční hostia. Ako prvú zo všetkých predstavím veľmi peknú pieseň v štýle 2tone a ska s názvom „A message Pour Toi“, ktorú sme nahrali s Elisou (mojou priateľkou, ktorá je náš tour manager a spolumajiteľka KobRecords a ktorá s nami už pár mesiacov vystupuje na pódiu).

Okrem nášho pravidelného milého hosťa De Veggent (bývalý RedSka), ktorý hral na klávesoch v troch piesňach „You“, „Rude Firm“ a „I Have a Dream“, s nami spolupracoval aj ďalší skvelý hudobník, Giotanni (z kapely Ashpipe, ktorý hral na husle v piesni „Marichiweu“).

Vokály v mnohých piesňach albumu naspievali členovia skupiny Skassapunka. Pozvali sme tiež rappera Dj Koma Aka Mauràs, ktorý je súčasťou piesne „Il suono della strada“, ktorá je venovaná hudbe ulice.

Zo zahraničných hostí by som predstavil našich nemeckých punkrock priateľov Elfa a Dirka zo skvelej nemeckej kapely Slime, s ktorými sme naspievali pieseň „Shoenen Cafè“, ktorá je prvá skladba Los Fastidios vôbec v nemeckom jazyku (Prosím, nezabite ma pre môj vtipný taliansky prízvuk, haha) a je to naozaj pekná punkrocková pieseň venovaná zlým politikom, ktorí sú schopní len rečniť a neriešia problémy našej planéty.

Ďalšiu skladbu sme nahrali so špeciálnym hosťom. Je to môj najobľúbenejší spevák všetkých čias, spevák jednej z kapiel, ktorá pre mňa znamenala veľa. Hovorím o Paulovi Heatonovi, spevákovi legendárneho The Housemartins a The Beautiful South a ktorý teraz spieva v sólovom projekte spolu s Jacqui Abbottom (TheBeautiful South). Toto je čerešnička na torte.

Paul spieva v ska / pop piesni „I Have a Dream“, ktorá hovorí o našich snoch o spravodlivom svete, s rešpektom a mierom pre každého.

Som rojko a tento album je pre mňa viac než len snom.

Skvelé. Elisa spievala aj na vašom predchádzajúcom vinyle, kto dostal nápad zapojiť ju?

Bolo to už dávno, čo som dostal tento nápad a stále viac priateľov zo všetkých kútov sveta sa pýtalo, kedy uvidia Elisu na pódiu s nami. Tak prečo nie? Na začiatku sme pre zábavu nahrali prvé 2 piesne a bolo to zábavné a zároveň skvelé. Elisa spievala 2 skladby s Los Fastidios, ktoré zneli veľmi dobre, fanúšikovia si ich užívali a rozhodli sme sa pokračovať týmto smerom. Teraz je Elisa pravidelným hosťom na pódiu. She is so rude and so lovely…

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button