OnlineRecenze

Loon Lake – Low Res

Poslední dobou se pro mě o pozici nejzajímavější hudební scény přetahuje Švédsko a Austrálie. Každá z nich má trochu jiné kouzlo, každá vyniká v něčem jiném. Jelikož mi momentálně přijde bandcamp daleko zajímavější, než hejterský facebook, baví mě prolézat profily víceméně neznámých kapel a narazil jsem tak i na australské Loon Lake. Vznikli v roce 2009 v Melbourne, v roce 2013 vydali album Gloamer a letos to zabalili. Na rozloučenou ale ještě přišli s deskou Low Res, která je na jejich bandcampu zdarma ke stažení. A do téhle nahrávky jsem se zamiloval.

Dotkla se mojí nohy, nebo to bylo jen v mojí hlavě?

Loon Lake jsou trochu punk, trochu garážovka, trochu pop, trochu surf, hlavně ale profesionální flákači, romantici, alkoholici a outsideři. Zatímco úvodní Maria se vás jen snaží naladit na stejnou vlnu, od Just Now to do vás perou naplno. Songy o zpackaném životě, přikrmené spoustou kytarových pedálů a hrané do tří akordů s falešnou bezstarostností, jsou nebezpečně nakažlivé. V Dark Black Eyes ale Loon Lake ukazují, že nestojí jen na chytlavém halekání, ale umí napsat i strašně melancholický kousek, aniž by se přiblížili patosu. To už spíš barovým monologům nad drinkem po jednom z dalších rozchodů. Ve stejné atmosféře se drží i poměrně rychlý song Blue Skies, který je asi nejlepším trackem desky.

[youtube id=“9472M_DW3Gc“ width=“620″ height=“360″]

Všechno co chci dělat, je pít.

A taky skejtovat. Ale to neumím. Pít vlastně taky ne. Myslím jen na sobotní noc. V písničce Surfin‘ jsou Loon Lake víc než kdy předtím a potom podobní klasické australské vlně plážových DGAF kapel, které jsem si tolik zamiloval. Je neuvěřitelné, s jakou vervou dokáží Loon Lake podat tak banální refrén, jaký vytvořili v písničce Honey Baby. A když album Low Res zakončí songem Winona Ryder, potřebujete těch deset songů slyšet znova, nebo jste už vytuhli u kamaráda na gauči.

To, co jsem prožíval v roce 2014 s debutem od newyorských Drowners (recenze) je tu znovu s deskou Low Res od Loon Lake. Nahrávka, kterou jako by někdo vytrhl přímo ze mě; jako by do mě Loon Lake viděli, všechno opsali a nahráli jako soundtrack. Ale já jim bez výhrad odpouštím, protože takhle se jednoduše pozná dobrá kapela.

Info

Label: DIY
Link: loonlake.com.au
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. Maria
02. Just Now
03. The Dream
04. Dark Black Eyes
05. Radiator
06. Girlfriend
07. Blue Skies
08. Surfin‘
09. Honey baby
10. Winona Ryder

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button