EPRecenze

Lögnhalsmottagningen – Äntligen en ny EP med Lögnhalsmottagningen!

„Můžu ti poslat na recenzi nové EP mojí kapely?“ A za pár dnů se typický balíček povaloval ve schránce. V něm se ukrývalo EP Lögnhalsmottagningen s obalem parafrázujícím švédský módní časopis o vaření Allt Om Mat, kde se M změnilo v H, aby smysl věty postavilo na hlavu.

Lögnhalsmottagningen předvádějí směs osmdesátkového ulítlého hardcore punku s minimalistickým polodementním art punkem, kam švédština dodává naprosto neopakovatelné kouzlo. Projev zpěvu lavíruje někde mezi rozeřvaným spratkem a apatickým lemplem, což je navýsost punkové a ono to tak opravdu funguje na sto procent.

Pokud bych měl přirovnávat, napadají mě v první řadě různá více či méně obskurní švédská jména, svou existencí pevně ukotvená v osmdesátých letech. Ovšem pojetí zvuku Lögnhalsmottagningen je navýsost současné, což může být i tím, že dnes už možná nikdo onen prastarý DIY zvuk nedokáže vytvořit. Pátá a svým vyzněním punkově nejklasičtější Första dan pa reste nav ditt skitliv je nakažlivý punk hit hodný klasik z dávných časů.

Pánové se nebojí nekonfekčních triků, nebojí se působit idiotsky, a zároveň znít divoce i chytlavě a programově tak odmítají uniformní škatulkové klišé současných punkových odnoží. Právě tím je tento projekt více punkem než co jiného a již jen proto si zaslouží pozornost. I za situace, že budete mít problém vůbec přelouskat jejich jméno.

Info

Label: jenandstew.com
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Den Pantsatta Välfärdens Land
2. Första Den Pa Resten Av Ditt Skitliv
3. Förbannad Och Förbannat Uttrakad
4. Hoppas Du Far Gonnoré
5. Invanda Fetspar, Svarläkta Smasar
6. Med (Ord Som) Tillhyggen I Ryggen

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button