EPRecenze

Life Possession – Miliony Let

Labutí píseň za existencí jedné místní crust punkové záležitosti. To je EP Miliony Let od Life Possession. Zabalené do barevného kresleného obalu a na hezkém vinylu, vydané na vydavatelství nezdolného zpěváka kapely, servíruje sedmičku divokých skladeb.

Oproti starším nahrávkám prodělali Life Possession slušný vývoj, a tak se na vás z desky vyvalí neúprosně šlapající smršť lehce zmetalovaného a rychlého crust punku se záhrobním mručením zpěvu, který nezapře své skandinávské inspirace. Ve srovnání s předchozí  tvorbou  tu výrazně přibylo metalových vlivů, znatelných v kytarách, a v tomto případě to vůbec není ke škodě věci. Zároveň mají v sobě Life Possession i jakousi, dnes v těchto končinách nepříliš vídanou, lehce naivní autenticitu, což je aspekt, jenž k punku na DIY levelu tak nějak patří. Závěr nahrávky obstarávají převzatiny od Kaaos a Totalitär, jasně ukazující, odkud, co se týče inspirací, v případě této kapely vítr foukal. To, co musím ve spojení s tímhle EP zmínit, je pak nesporně příjemné překvapení, jaké mi od prvních tónů připravilo, protože jako celek hraje hudebně naprosto jinou ligu než vše, co tihle pánové nahráli před tím.

Pokud se vám líbí punk špinavý, rychlý a tvrdý, dejte této desce šanci a to i v případě, že starší tvorba Life Possession vás nepřesvědčila, možná budete příjemně zaskočeni tak jako já. Říká se „v nejlepším přestat“ a to se Life Possession evidentně povedlo.

Info

Label: abackdistrorecords.blogspot.cz
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Miliony let
  2. Kazatel
  3. Pkrytectví většiny
  4. Bezohlednost
  5. Otroci systému
  6. Mellakka
  7. Krossa Elitsystemet

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button