Rozhovory

Leftöver Crack: S policií budeme mít problémy vždy

Typickými představiteli specifického žánru crack rock steady, kombinujícího rytmy na dvě doby, tedy ska s hardcorem, punkem, crustem a dalšími vlivy, a zároveň obsahujícího ostrou společenskou kritiku a politickou vyhraněnost, jsou Leftöver Crack z New Yorku. Nedávno si zahráli v pražské Modré Vopici, a tak jsme odchytli na pár slov jejich frontmana Scotta Sturgeona, zvaného Stza.

ENGLISH VERSION

Your song „Bedbugs & Beyond“ was made in cooperation with band Days N‘ Daze. What are the relationships between you and that band?

They are not only dear friends, but also a very inspirational band for me. I love their dynamic and their song-writing.

Your first record was released by Hellcat Records. How was the controverse affair going that Hellcat Records didn’t want to release it because of the album name and album cover?

The record was in production and then Columbine happened and nobody wanted to print our album art, but the real answer that I got was that we weren’t a popular enough band for Epitaph/Hellcat to use a different pro tee than their usual who was always essentially censored due to the high traffic of business that Disney brought to them and the constant possibility that they would show up, see something „offenses“ and pull their business…

How were the conflicts with the NYPD that you had at the beggining of your band career? Do you still have problems with the police?

They occasionally set us very far back, but they also propelled into being the type of band that you could only read about in the New York Times in a political article as music press would not touch us for anything in the world. As long as I exist and the police exist, we will always have problems with them. Their very existence is a huge problem for me.

Have you registered recent protests against the G20 summit in Hamburg? Do you also take part in some demonstrations recently?

We were on tour during the G20, but I’m prepared to join any protest that I believe in.

What do you say about playing big festivals where are harsh security guys who defend people to stage dive and search for conflicts?

We will not be returning…

Skladbu Bedbugs & Beyond jste napsali ve spolupráci s kapelou Days N‘ Daze. Jaké máte mezi sebou vztahy?

Pro mě to nejsou jenom skvělí přátelé, ale také velmi inspirativní kapela. Miluji jejich dynamiku, melodie a texty.

[youtube id=“c_K5FwDDscE“ width=“620″ height=“360″]

Vaše první album vyšlo u Hellcat Records. Jak tehdy probíhala kauza, kdy Hellcat Records nechtěli desku vydat pro její kontroverzní název a obal, související s masakrem na střední škole v Columbine roku 1999?

Deska byla v produkci, a když pak přišla ta událost v Columbine, najednou měli problém s obalem alba. Ale opravdový důvod byl, že jsme pro Epitaph/Hellcat nebyli dostatečně populární kapela, aby změnili jejich obvyklé postupy, které byly vždy pod dohledem kvůli velkému byznysu, který jim přinesl Disney. Byla tam pořád možnost, že se najednou někdo od nich objeví, uvidí něco „urážlivého“ a zarazí jim podnikání.

Jak v New Yorku probíhaly konflikty s policií, které jste měli, když jste začínali? Máte s policií problémy pořád?

Občas nás hodně stíhali, ale také z nás udělali jedinou kapelu, o které jste si mohli přečíst v New York Times v politické rubrice, hudební tisk se o nás nikde na světě nezajímal. Dokud budu na světě já i policie, vždycky spolu budeme mít konflikty. Jejich samotná existence je pro mě obrovským problémem.

[youtube id=“XLX6xNbhios“ width=“620″ height=“360″]

Zaregistroval jsi nedávné protesty proti G20 na summitu v Hamburku?

Byli jsme zrovna na turné, když v Hamburku probíhaly demonstrace proti G20. Ale jinak jsem připraven zúčastnit se každého protestu, kterému budu věřit.

Představ si, že hrajete na velkém festivalu, kde security vyhledávají konflikty, brání lidem ve stage divingu apod. Jak zareagujete?

Na takovéhle akce se už nebudeme vracet…

Související

Back to top button