EPRecenze

Last Agony – Last Agony

Last Agony jsou aktuálním hudebním výplodem party torontských punks, kteří mají mimo jiné za sebou fungování v kapelách jako Absolut, IDNS, Spazmz a fůry dalších. Čtyřskladbové EP, vydané pod taktovkou hyperaktivního nakladatelství Phobia Records, je pak jejich prvním vinylovým dílkem, následujícím demo z roku 2018.

Úvod desky v podobě skladby Systematic Murder ukazuje, kde kapela čerpá inspirace ke své divoké smršti. Metalové kytarové motivy jsou zde využívány obdobně jako u ranných stench core i grind core divousů a hromada efektů na řvounském zpěvu pro změnu evokuje prachem zapadlá amatérská dema dřevních black metalových potemníků, stejnou měrou jako přeřvané extrémní crust punkové záležitosti. Řev a distortion jsou modly vzývané nahrávkou a skrze reproduktory ničící posluchačovy ušní bubínky i nervový systém, což je u nahrávek tohoto ražení zamýšleným účelem. V kratších skladbách se kapela řítí v divokém tempu na hranici blast beatů kupředu jako neovladatelný express, v kterém na vás řve navztekaný tur skrze megafon do telefonu. Nejvíce jim ale sluší, když si najdou čas na zpomalení a pohrát si s thrash metalem načichlými motivy, tak jako v již zmíněné Systematic Murder, která je tak nejsilnějším dílkem ze čtveřice zde obsažených skladeb.

Last Agony tu servírují sedm palců apokalyptické smršti pro ty, kdož si libují v divokých a živelných podobách crustu/fastcore v extrémní a zvláště ušpiněné podobě. Nic více nic méně.

Rok vydání:2020
Label: Phobia Records
1. Systematic Murder
2. Poison
3. Punishment
4. Radiating In Hell

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button