LPRecenze

La Flingue – Sticky-Sick Zéro-Six

La Flingue jsou pohrobky dnes již do značné míry legendárních HatePinks, kteří okouzlovali publikum stejně chytlavým punkem jako třeba The Briefs, ovšem doplněným o francouzský šarm a nadhled, spolu s poctivým dávkováním stimulačních drog. Nicméně v sestavě najdete členy dalších neméně zajímavých jmen jako Irritones, Sunsick, Aggravation nebo Gasolheads.

Sticky-Sick Zero-Six servíruje šestici skladeb, které si pohrávají s vintage rocknrollem, punkem a garage rockem, takže výsledek zní jako ve francouzštině nazpívaný kříženec raných The Hives a The Briefs. Právě ona francouzština je tu klíčovým katalyzátorem, posouvajícím La Flingue o další krůček do sfér osobitosti, při použití dávno ozkoušených rockových standardů. Je to jazyk, jenž má v rockové hudbě nezpochybnitelné kouzlo, a to se zde opět potvrzuje. Ale rodný jazyk tu není ve výhradním zastoupení, pánové hned v druhé skladbě s nemenším šarmem vysekávají text v němčině, což opakují i v písni následující. Ve čtvrté Un Flingue Dans La Poche si pak s nemenší přirozeností pohrávají s angličtinou.

Projev kapely je punkově frackovský, evokující pocit, že každé ze slov zpěvák deklamuje se vztyčeným prostředníčkem. Přirozeně tím oživují revolučně rebelantský náboj sedmdesátkového punku, aniž by se o nich dalo mluvit jako o retro kapele. Celá deska působí jako šestinásobná lekce jednoduché krásy přímočarého a nevypulírovaného rocknrollu. Pánové z Marseille dokáží čerpat z klasiků a dát obalu svůj vlastní obsah, a to dokazují každým odehraným taktem.

Info

Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Quartiers Nord
2. Die Puppe Aus‘79
3. Tischtennis Junk Klub
4. Un Flingue Dans La Poche
5. Mauvaise Limonade
6. Seconde Gachette

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button