LPRecenze

Krüger – Oblbnuté mozky

Baví mě dívat se na lokální kapely, jak postupem času dorůstají, a Krüger jsou toho krásným příkladem. Žižkovstí crusties ze sousedství svůj potenciál rozvíjejí každou deskou a 12“ Oblbnuté mozky je důkazem toho, jakou cestu urazili od roky 2012, kdy vydali první EP.

Obal z pod ruky Stiva z Visions of War ukrývá nahrávku vzniklou v Hellsound studiu, sídlícím v malebném podhůří Šumavy. Cit pro energické kytarové motivy nahrávce dominuje spolu s divoce kvapícími bubny a zlounsky nabuzenou basou. Rytmika má navíc skvělý zvuk, což dodává celku až nečekanou šťávu. Oba přeřvávající se zpěvy zní jako dialog skřetů hašteřících se v nějaké mordorské sloji, což byl zjevně umělecký záměr, a navíc produkci Krüger přesně sedí. Ostatně tak to před více než třemi dekádami definovali Extreme Noise Terror.

Na Žižkov se tu ve zvuku kapely i aranžerských finesách přistěhoval duch švédského kang punku/d-beat hardcore v tom nejlepším slova smyslu. Ostatně odkazy na různé švédské synovce Discharge tvorbě Krüger dominují od počátku a jsou navíc prošpikovány metalovým pojetím zvuku, což se zde pojí v kompaktně divoký celek. Ten je od úvodních tónů intra divokou non stop jízdou. Jen výjimečně kapela zvolní do středního tempa, jako ve čtvrté skladbě Iluzie, která mimochodem patří k nejvýraznějším z desky, aby se vše hned v další opět vrátilo do divokých na d-beatu zbudovaných kolejí. Mým osobním hitem celé desky je patrně první stranu uzavírající píseň Zrádcovia a vrahovia, s Motörhead nasmrádlým kytarovým motivem hodným toho nejlepšího z Anti Cimex.

Závěr obstarává povedený cover od Telex, hardcore punk klasiky z regionu, ve kterém ostatně vznikla i celá tato nahrávka. V rámci své škatulky jsou Oblbnuté mozky v místním prostředí jednou z top desek nejen poslední doby.

Info

Label: https://www.phobiarecords.net/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Intro
2. Oblbnuté mozgy
3. Rást produkcie – Rást biedy
4. Ilúzie
5. Prečo je svet zlý
6. Příděly na kyslík
7. Zrádcovia a vrahovia
8. Volání do prázdna
9. Paralýza
10. Retroverze morálky
11. Chlad asfaltu
12. Dvě minuty nenávisti
13. Řeznickej krám (Telex)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button