EPRecenze

Krüger / Los Rezios – Split EP

Za spolupráce asi třistašedesáti vydavatelů vyšlo split EP pražských KrügerLos Rezios, jejichž domovem je peruánská Lima.

Krüger jsou jméno, které registruji vlastně už celkem dlouho, když už ničím jiným, tak z letáků tu a tam visících po Praze. Paradoxně jsem je poprvé viděl v Lipsku. První EP jsem dosud trestuhodně neslyšel, tak v tomto ohledu nemohu posloužit se srovnáním, ale všechny tři písně obsažené zde staví na jedné velké přednosti, kterou kapela má. Tou jsou na místní poměry abnormálně dobré kytarové nápady a vlastně nutno říci, že nejen na místní poměry. Ty jsou sice předvídatelné, ale ve spojení s ideálně šlapající rytmikou a kompaktním zvukem dělají kapelu velice silnou. Především úvodní song je výborný. Na druhou stranu dívčí a mužský sólový zpěv zní v podstatě totožně a kouzlo, kdy se doplňují odlišné barvy hlasu, tu bohužel odpadá a celý potenciál jinak dobrého triku vlastně přichází úplně vniveč. Navíc jsem poslední týdny trochu přesycen hlasy typu „bububu to jsem ale strašně zlej a temnej“, ale i tak jsou pro mě navztekaný d-beat hardcore v podání Krüger příjemným objevem posledních týdnů.

Jihoameričané na druhé straně servírují dva celkem odlišně znějící songy a zatímco první Absoluto Poder se nese v duchu osmdesátkového jihoamerického hardcore punku s lehkým odérem tehdejšího metalu typu prvních desek Ratos De Porao, ten druhý je středně tempový motorheadovský metal punk v tom nejlepším duchu. Ostatně dle informace v desce byla nahrávka pořízena pod taktovkou Joela Grinda z Toxic Holocaust či Tiger Junkies, a to k tomuhle stylu fakt sedí.

Sedm palců, od kterých jsem nečekal nic zvláštního, mi přinesly na obou stranách příjemné překvapení a vlastně mě i přiměly k tomu poohlédnout se po dalších titulech obou kapel.

Info

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Krüger – Pod Tlakom Kontroly
  2. Krüger – Ojeb
  3. Krüger – Ukrižovaný
  4. Los Rezios – Absoluto Poder
  5. Los Rezios – Debes Seberlo

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button