LPRecenze

Krass Kepala / Feral State / Ravage / Lawfucker – 4 way split

Ze spolupráce několika vydavatelství vyšel tento poměrně zajímavý čtyř split, na kterém se po páru sešly kapely z poněkud exotické Indonésie a z britských ostrovů.

Desku rozjíždí Krass Kepala z Indonéského Bandungu. Tvrdý hardcore punk ve středních a rychlejších tempech s apokalyptickým zvukem a hymnickým křikem v refrénech. Dvě ze tří obsažených skladeb jsou chytlavostí svých motivů naprosto skvělé.

Následují Feral State z britského Leicesteru. Stejně jako indonéští sparing partneři servírují brutalizovaný hardcore punk, opět s citem pro výrazné kytarové motivy, čerpající z osmdesátkových punkových vzorů. To vše doplňuje zlounstvým explodujcí řev zpěvu v charakteristicky britském provedení. Pro kapelu se jedná o první otisk do vinylových drážek.

Další na řadě jsou Ravage z Batu v Indonésii. Ti nabízejí pro změnu splašený uvřeštěný power violence. Pro mě jsou jednoznačně tím, co je mému vkusu z celé desky projevem nejvzdálenější, a zatímco Krass Kepala byli příjemným překvapením, Ravage v podstatě přesně odpovídají šablonovitým „očekáváním“ toho, jak bude znít hardcore kravál ze třetího světa. Ten by patrně nejlépe oslovil ty, kdož píší do všech těch fanzinů, třicet let dokola opěvujících extrémní podoby hardcore. Pro mě naštěstí Ravage (na rozdíl od převážné většiny současných power violence záležitostí) mají v sobě řádnou dávku podzemně punkové živelnosti a přirozenosti.

Poslední na řadu přicházejí Lawfucker z Belfastu. Ti pro změnu předvádějí divoký hardcore poháněný rychlými tempy s občasnou špetkou kytarových melodických výjezdů. K tomu si přidejte překřikující se dvojicí vzteklounských zpěvů a v nahrávce poněkud utopenou rytmiku. Tragedy tu mohou posloužit jako určitý archetypální pravzor, ale opravdu pouze rámcově.

Velice sympatické dílko, které je tak trochu jako si koupit čtyři EP v jednom balení a za jednu přátelskou cenu. Co víc, zaprvé obě kapely na straně A jsou skvělé a zadruhé, nahrávek ze zemí, jako je Indonésie, se tady na deskách moc neobjevuje.

Label: Urinal Vinyl Records
Rok vydání:2020
1. Krass Kepala – Fakta logika mystika
2. Krass Kepala – Smash The System
3. Krass Kepala – Stay Free Get Wild
4. Feral State – Air Strike
5. Feral State – Eyes Of The Law
6. Feral State – Blood Soaked Profit
7. Feral State – Bomb Them
8. Feral State – Patriotic Suicide
9. Ravage – Worthless Words
10. Ravage – Clowns
11. Ravage – Circle Of Mind
12. Lawfucker – Bulwark
13. Lawfucker – Prey-Pay-Obey
14. Lawfucker – The Day The Earth Stands Still

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button