LPRecenze

Krang – Baddest Brain

Kapela Krang si přímo říká o nostalgii. Máma mě volá k večeři a já prostě ještě nechci, protože na naší televizi Beijing, což je kopie barevný Toshiby, právě čtyři želví mutanti bojují proti zlému mozku z Dimenze X, ale já stejně jen sním o mražený pizze napůl s reportérkou Šestého kanálu. Zjišťuju, jak zní rocksteady a jak bebop, objevuju renesanční umění, a to všechno se nakonec trvale projevuje obrovskou láskou k encyklopediím všeho druhu. Stačí jen vzít do ruky album Baddest Brain a patnáct minut se brodím dávno pohřbenými vzpomínkami, než dávám konečně debut od Krang pod jehlu gramofonu.

[youtube id=“eSzFHXVET9I“ width=“620″ height=“360″]

Neřekli byste, že tu nálož, která se valí z repráků, hrajou místní kluci. Krang nejsou žádní nazdárci, v sestavě mají členy Punkhart nebo Criminal Colection, ale stejně znějí vyzrále, vyzráleji, než bych čekal. Angličtina v jejich podání není vůbec zlá a věřím, že středoevropská intonace může být pro hromadu rodilých mluvčích zajímavá. Krang hrají to, čemu se dá říkat melodický hardcore punk nebo skate punk z doby, než byly baggy jeans nahrazeny skinny jeans. Takový, co už u nás nefrčí, a teď znovu začne. Stopáž desky je pouhých 19 minut, což je vskutku chytré. Krang totiž nedokážou v takovém prostoru omrzet a nutí k tomu, abyste si desku pustili znovu. Ve finále tak s kapelou strávíte čtyřicet minut, jen to fikne. Album je jako celek soudržné a nikde výrazně nevybočuje, i když občas překvapí pomalejší pasáží, nebo mnohem častěji kvalitním dvoj-vokálem. Největšími hity jsou pro mě I Wanna Be Hellboy s příjemným náznakem The Descendents a Casey Jones. Jasně, Krang v textech čerpají především z filmů, které formovaly naší generaci, je tu ale taky jasné názorové vymezení v Lions Of Kurdistan a Nazi At The HC Show. A nejde nezmínit geniální zpracování obalu, které v komiksové kresbě ukrývá odkazy na všechny písničky z desky. Je to další způsob interakce mezi kapelou a posluchačem, vyžadující plné soustředění na texty a popkulturní odkazy v nich. Obrovský palec nahoru!

Debutové album Krang je tak trochu zjevením. Vynikajícím způsobem přežvýkaný melodický hardcore punk, který o sobě ví, že není ničím objevný a je srozumitelný současnému publiku. Upřímnost, s jakou Krang na Baddest Brain přiznávají své vzory, je sympatická a výsledek je naprosto precizní, hitový, plný energie a navíc správně nerdovský. Zamilovat si tenhle kousek vinylu není vůbec nic těžkého.

Info

Label: Bird Attack Records / Melodic Punk Style
Odkaz: bandzone.cz/krangpunkrock
Rok vydání: 2016

Tracklist

01. Lions Of Kurdistan
02. Krang Must Be SxE
03. Skateistan
04. I Wanna Be Hellboy
05. Casey Jones
06. Nazi At The HC Show
07. First Blood
08. Seagull
09. Simon Phoenix
10. Top Fun
11. O.K. USA!

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button