NovinkyZahraniční

Králové glam punku Trashcan Darlings se vrací na scénu

Byť jen na jeden koncert, ale jsou zpět. Trashcan Darlings byli mezi lety 1995 až 2008 jednoznačně evropskou glam punkovou jedničkou. Už od svého prvního sedmipalce I Just Wanna Die (On A Chemical High) na sebe strhávali pozornost jako nepřehlédnutelní následovatelé odkazu New York Dolls a zparchantěných Kiss. Tahle banda rtěnkových milovníků z Oslo to zabalila před šesti lety z důvodu nedostatku inspirace a všichni se modlili, aby bůh tyhle drag-queens miloval a vrátil je na pódia.

Důvod pro vzpomínkový koncert je jasný: získat nějaké peníze pro manželku a děti bubeníka Rubena de Jonga AKA Skinny Shotgun, který zemřel v loňském roce a s Trashcan Darlings bubnoval do roku 2004. Součástí vzpomínkového koncertu, který se uskuteční letos pod názvem Skinny Shotgun Memorial Gig, by měla být také spousta dalších kapel, takže výlet do Norska by mohl stát za to.

[youtube id=“J4v4hHqrTRc“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button