Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v září 2022

Klubová sezóna je tady a s ní naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

Hopes, Unravel, Boost, Dead Stone (Dům u Slona, Písek – 3. 9. 2022)

Pozvánku na Slavnosti Piva na tomhle webu jen tak nedostanete. Ty písecké, které se konají v sobotu 3. září, ale doprovází jedna perlička, která za zmínku tady u nás rozhodně stojí. Dvorek historického domu U Slona totiž rozvlní hardcorový koncert, který kromě zavedených jmen domácí scény vytahuje také jeden časem pohřbený klenot. Tím klenotem je už téměř čtyři roky neaktivní domácí melo-hardcorová formace Unravel, která za časů své aktivity představovala světlou naději jihočeské scény. Čtveřici, která se v tomhle jediném večeru znovu potká na pódiu, doplní v Písku Hopes, Boost a Dead Stone. 

Soulbönding Trip 2022 (Soulkostel, Vernéřovice – 8.-10. 9. 2022)

Prostor novogotické kaple Panny Marie Pomocné v blízkosti vernéřovické studánky ve východních Čechách se druhý víkend v září již popáté rozezní jak hlukovými stěnami kytar a elektroniky, tak i rozjímavými ambientními tóny dronu a folku. Letos se může Soulbönding Trip pochlubit hned několika kultovními jmény v line-upu: zahrají acid rockoví Electric Moon, tajemní post-industruální DoShaska!, psychedelicky ambientní Artur Ruminski nebo experimentálně-avantgardní Zuckmantel. Ze zástupců tvrdší kytarové scény se představí například čerstvá death-doomová all-star senzace Můra, pražský black metal Sekeromlat nebo break corové šílenství v podání Yarrdeshe. Spíše ambientní a až šamansky mystickou polohu zastoupí již tradičně polští Bön nebo Jeden Kmen. A chybět samozřejmě nebudou ani duchovní zakladatelé festivalu Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip.

Benefice pro Ukrajinu (Klub 007 Strahov, Praha – 9.-10. 9. 2022)

V solidaritě je síla! Strahovská Sedmička chystá o druhém zářijovém víkendu akci pro dobrou věc. Během dvoudenního benefičního festivalu zahrají Thalidomide, Dirty Blondes, The Train Robbers, Adacta, Just Wär, Levag a Twö. Veškerý výtěžek ze vstupu i baru půjde (po zaplacení nejnutnějších nákladů) na účet Člověka v tísni právě do sbírky pro Ukrajinu.

Tones of Decay – Mortiferum, Cerebral Rot… (MeetFactory, Praha – 17. 9. 2022)

Zhudebněný puch tlejícího masa. Tak pořadatelé popisují jednodenní festivalovou seanci, ke které dojde 17. září v pražské MeetFactory. Díky Tones of Decay totiž do stověžaté matky měst zavítají ta nejzajímavější jména světového i domácího death metalu. Mezi hlavní taháky patří ve výběru celkem devíti kapel zámořští mistři řemesla Cerebral Rot a Mortiferum. Jste fascinováni vnitřnostmi, rozkladem a nevyhnutelnou smrtí? Pak na Tones of Decay nesmíte chybět, protože tohle je vaše akce roku.

Hopes, Hyacinth (Sibiř, Brno – 21. 9. 2022)

Hardcore-punk-rock z matky všech měst a groovy-hardcore z matky všech piv se potkají na brněnské Sibiři. Výsledkem bude hardcorem a energií nabitá noc, která moravskou metropoli prohne v kolenou. Hopes způsobili na domácí scéně před pár lety solidní pozdvižení a plzeňským mladíkům Hyacinth se v letošním roce daří něco velmi podobného. A na Sibiři se 21. září dráhy obou těchhle komet protnou. Tak buďte u toho, až to exploduje.

The O’Reillys and the Paddyhats, Pirates of the Pubs (Rock Café, Praha – 24. 9. 2022)

The O’Reillys and the Paddyhats opět v České Republice! Můžete se těšit na jedinečný zážitek, protože Paddyhats jsou zosobněním toho nejlepšího z německé celtic punk scény. Nedávno vydali nové album Dogs on the Leash a přivezou ho s sebou do jednoho z nejlepších klubů v Praze i republice, Rock Café! Večer otevřou Pirates of the Pubs, všude zdejší opilci z Českých Budějovic.

Liturgy (Klub 007 Strahov, Praha – 25. 9. 2022)

Už vás omrzely tradiční klubové akce a koncerty? Máte chuť na něco trochu anebo taky úplně jiného? Vyrazte 25. září na strahovský kopec, který se v tento večer zahalí do rituálních zvuků transcendentálního black metalu. Koncerty Liturgy, projektu amerického muzikanta a filozofa Hunterha Hunta-Hendrixe, jsou opravdu one-of-a-kind. Kapela propojuje složité hudební kompozice, intenzivní a emocemi napěchovaná vystoupení, teologii a filozofii. Propojení elementů a žánrů navíc doprovází vlastní myšlenkový směr pojednávající o nutnosti přechodu ze severského black metalu na black metal transcendentální, který Hunter-Hendrix rozvinul a popsal například v sérii přednášek, na které navazovalo oceňované čtvrté album kapely jménem H.A.Q.Q. Tohle s jinou kapelou nezažijete.

Pabst, themayrevolution (Rock Café, Praha – 27. 9. 2022)

Berlínské trio Pabst míří poprvé do ČR! Ačkoliv se do našich končin měli podívat už dříve po boku jejich německých kamarádů ITCHY, kvůli úřadování koronaviru na premiéru dojde až o téměř dva roky později. A co si pod jejich tvorbou představit? Věřte, že jejich hudba je odpovědí na to, jak by měl rock znít v roce 2022 – trochu indie-rocku, trochu garage, trochu stoner-rocku a spousta energie!

Weird Tales, Opium Warlock (Sibiř, Brno – 29. 9. 2022)

Doom metal není pro každého. Když je ale dobře zahraný, dokáže posluchače příjemně ukolébat do hlubokých meditativních stavů, nebo ho naopak vystřelit do galaktických výšin hlubokého vesmíru. Vyvolat podobné pocity a emoce se v závěru září v Brně pokusí polská kapela Weird Tales, která ve svém acid doom metalu propojuje neotřelé kompozice, silné a hypnotické riffy a, jak sama říká, psychoaktivní kytarová sóla. V jejím snažení ji doprovodí pražští Opium Warlock. Dejte jim šanci a třeba vás kytarová hypnóza v závěru babího léta vystřelí někam do sibiřského nebe.

Související

Back to top button