Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v září 2020

I navzdory koronakrizi je tady náš měsíční přehled koncertů, na které se vyplatí vytáhnout paty. Nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

 

Solidarity Weekend (Klub FAMU a Sabotage Vegan Bistro, Praha – 10. 9.-13. 9. 2020)

Dva pražské podniky, Klub FAMU a Sabotage vegan bistro, se spojí za účelem benefiční akce na podporu zadržených aktivistů v Bělorusku. Zahrají kapely High Society Punkrock (DE), Skorup/a (PL), Obscene Revenge (IT), Thalidomide, Make x Peace, Bibione, Komplex Viny, Aculeos Prague, Guest a několik Djs. Přijďte podpořit dobrou věc!

New|Old, Krang, Burning Steps (Klub 007, Praha – 12. 9. 2020)

Kultovní pražská Sedmička loni oslavila první půlstoletí, letos jí však, stejně jako všem ostatním, padá strop na hlavu. S příchodem září tak přišel čas uvést věci znovu do pohybu. A od toho, aby se vše hýbalo, je tu třeba tahle trojice: New|Old, Krang a Burning Steps. V prvních zmíněných najdeme známé tváře, které přinášejí melancholický a zkušený punkrock, co pohladí bolavou duši. Kolena zase rozpohybují časem prověření a energií neustále nabití Krang. A pokud ještě zbydou síly, večer zakončí mostečtí Burning Steps. Seriál jim sice na chvíli převzal pozici nejlepšího mosteckého vývozního artiklu, teď jsou tu však znovu v plné síle!

Nežfaleš, Supertesla, Staré Pušky, Louty, Bez šance (Modrá Vopice, Praha – 18. 9. 2020)

Radkovi je 40! Tak zní podtitul speciálního koncertu ke 40. narozeninám frontmana Nežfaleš, který volně navazuje na víc než povedenou akci „Radkovi je 30!“ před deseti lety v klubu XT3. Pamatujete? Jak by se dalo zapomenout. Tentokrát se kromě oslavence a jeho kumpánů na pódiu prostřídají další spřátelená jména, jako Supertesla, Staré Pušky, Louty a Bez šance. A vsadíme se, že na tenhle mejdan se bude zase hodně dlouho vzpomínat!

Esgmeq, Prodavač, True fir (Kabinet Múz, Brno – 18. 9. 2020)

Tady je kousek něčeho dobrého pro všechny. Nejprve dají True Fir, ve kterých nově najdeme za bicíma Petera z bývalých brněnských Nikander, v Kabinetu Múz vzpomenout na melancholii kytarových devadesátek. Poté se s hymnami o lásce a hledání identity ve městech plných open officů připojí do příběhu večera Prodavač, a nakonec se na pódiu objeví i jedno bájné stvoření – ESGMEQ. Hity téhle chebské kapely jako Bramboračka nebo Nenávidím fě dodnes rezonují v jukeboxech pajzlů pro nejotrlejší, zatímco se kapela po několika letech znovu dala dohromady a vyrazila koncertovat. Den předtím, 17. 9., si můžete Esgmeq odchytit v pražském Kaštanu ve společnosti domácího noise-rock tria Fetch! a mělnických punk kovbojů Hippie Chippies.

Rabies, Krang, Honem (Barrak, Ostrava – 18. 9. + Kabinet Múz, Brno – 19. 9. 2020)

Na návrat do klubů už prahne taky trojice punkrockových nezmarů Rabies, Krang a Honem. Pod hlavičkou Mighty Tour navštíví šest měst, Ostravu a Brno už v září, v říjnu se pak dočká i Plzeň, Olomouc, Praha a Veselí nad Moravou. Buďte u toho taky!

Garage Fest (Cihelna, Kolín – 19. 9. 2020)

Co takhle výlet do Kolína? I letos tam proběhne další, v pořadí už dvanáctý ročník akce nazvané Garage Fest. Letos poprvé i s druhou menší stageí a podle line-upu to vypadá, že i tentokrát to bude stát za to! Zahrají třeba Louty, Dáša fon Fláša, Blank Out, Prach, Pigs Parlament, SKORUP/A,  Lidské Zdroje nebo Non President.

Riot Over River (Cross, Praha – 19. 9. 2020)

Pokud zůstanete předposlední zářijovou sobotu v Praze, doporučujeme vzít to směr Holešovice přímo do Crossu, kde se odehraje pátý ročník festivalu Riot Over River, který má jasné poselství: love music, hate racism! Na pěti scénách vystoupí přes 30 kapel, namátkou Infekcia, Eye for an eye, Six-Score, Deluminator, Victims Of Classwar, Thalidomide, Empty Hall of Fame, Crossczech nebo Nondescript. Kromě hudby se můžete těšit na vegan jídlo od Food Not Bombs, různé stánky, přednášky, poezii nebo divadlo.

Stop and go! Fastcore / Grindcore / Power Violence show (Kabinet Múz, Brno – 26. 9. 2020)

Milovníci extrémů pozor! Tahle večerní jednohubka je tu přímo pro vás. Obsahuje osm ingrediencí, které vám vystřelí díru do hlavy: Průmyslová Smrt, No God Rhetoric, Onanizer, Jakubysko, Stolen Lives, Lycanthropy, Needfull Things a Shitsystem. Sestava, která se s přehledem postará o to, že v tenhle večer pozná podium Kabinetu Múz středověk. Dorazte včas, protože tohle bude rychlý a ostrý asi jako zuby na cirkulárce.

The Peterlees, Svině, Libido Challenge (Nádražka, Milevsko – 26. 9. 2020)

I když se může zdát, že mimo Prahu a Brno chcípl pes, není tomu tak. Třeba v Milhausenu, ehm, Milevsku, se v září těší na tuhle parádu. Na své tour Cheese market on a parket se na místním vlakáči zastaví holandští The Peterlees. Trocha punku, trocha rock’n’rollu a velký kus energie, který rozpohybuje zatuhlý maloměstský klouby. Zdatně sekundovat budou Svině z Vodňan a blatenští Libido Challenge. 

Rožnov v Brně (Kabinet Múz, Brno – 3. 10. 2020)

Tohle už sice není září, ale pozvánky na další měsíc sotva stihneme do třetího října vydat a byli bychom neradi, aby tahle akce zapadla. První říjnovou sobotu se totiž budou v Kabinetu Múz bratříčkovat Brno a Rožnov pod Radhoštěm, a to ve velkém stylu. Odpoledne blok přednášek, večer muzika. A jaká! Na koncert v kombinaci Chorobopop, Lucifer Efekt, Kultra a Cimbálovka se bude v Brně vzpomínat ještě napřesrok. U toho jednoduše chcete být.

Foto: Valde Ár

Související

Back to top button