Magazín

Koncerty, které byste neměli minout v září 2015

Jako každý měsíc přinášíme výběr koncertů, které byste rozhodně neměli vynechat, pokud si pak nechcete nad vyprávěním kamarádů a čtením reportů rvát vlasy, že vám zrovna tahle skvělá akce unikla.

 

Dušan

Že je Tim Amstrong jedním z mých nejoblíbenějších muzikantů vůbec, ví každej, kdo mě aspoň trochu zná. A myslím, že nejsem sám, protože jestli je na něco spolehnutí, tak na to, že na co ten chlap sáhne, to má kvalitu a koule. Takže jakmile vidím, že se zase přímo, nebo prostřednictvím svého vydavatelství Hellcat Records začne angažovat v nějakým projektu, okamžitě se projeví podmíněnej reflex a já slintám jak ten Pavlovův pes. A to se stalo i ve chvíli, kdy jsem si všiml, že se kolem jeho projektu Tim Timebomb & Friends nějak podezřele často motá jakási partička s drobnou sympoškou za mikrákem. Ano, mluvím o dalším dítěti kalifornské punkrockové scény, o kapele The Interrupters. Kdo už je slyšel, ten Amstrongův vliv tam musí jasně cítit, rancidovskej punk řízlej skáčkem, vokál zpěvačky Aimee ne nepodobnej chrapláku Timovi bývalé ženy a frotmanky The Distillers Brody Dalle, songy s angažovanými texty z dílny bratří Bivonů, co mají spád, prostě přesně to, co fakt můžu a proč rozhodně nebudu chybět v neděli 6. září v pražském Crossu. Tuším pěkně prdelnakopávající koncert, jak se zdá, v řádně natřískaným klubu a takových akcí není nikdy dost!

Johnny

Září nelze přežít, ale je jasný, že tou dobou nebudu přežívat. Vyjde pár skvělejch desek, 11. září budou hrát Red Dons v Brně nebo třeba 7. září Warlocks či 13. září Parquet Courts v Praze. Nejvíc se ale těším na 10. září, kdy jsou Dead Ghosts na Sedmičce. Bude to divočina a bude to skvělej koncert. Víc říkat netřeba, s Old Folks House jako předkapelou není na vznešený kecy čas. Obzvlášť, když to přijde za tebou úplně samo a je to tvůj soundtrack k letošnímu létu.

Martin Suicide

Prázdninám odzvonilo stejně jako festivalové sezóně a turné kolotoč je zpět v plné parádě, některá z nejzajímavějších jmen se české kotlině vyhnou obloukem, jen namátkou třeba Maniac nebo The Hex Dispensers. Nicméně i tak bude můj soupis typů celkem obsáhlý, neb vypichovat jediné jméno mi přijde poněkud zavádějící. V Praze a na Mělníku se v prvním týdnu ukáže polská post punková senzace Past, kterou stojí za to si užít před tím, než se stanou IN a jejich koncerty začnou plnit hipstři s plnovousy. V dalším týdnu nás čeká dvojitý portlandský atak – v Brně a Praze se ukáže d-beatová smršť Warcry a pouze v Brně se zastaví geniální punk Red Dons. Švédský hardcore/d-beat do Prahy přivezou Makabert Fynd a Utanforskapet. Melodický punk Berlin Blackouts zahraje v Bubnu. Místní dekadentní floutci Unholy Preachers pokřtí na Sedmičce druhý díl své desetipalcové trilogie. Divocí crust punks ze Seattle Deathraid dorazí na Sedmičku a bombou nakonec bude brněnský koncert Lost Balloons a Suspicious Beasts, garantující vražednou nálož chytlavého garage punku v tom nejlepším slova smyslu. Září bude, zdá se, stát za to.

SABINA

The Detectors jsem viděla poprvé v roce 2008, kdy měli v Čechách a na Moravě první koncerty, a už tehdy mě naživo dost chytli. Od té doby se změnilo pár zásadních věcí – Detectors téměř kompletně obměnili sestavu (z té původní zůstal už jen zpěvák Sascha), vydali super alba 21 Days a Deny, a v neposlední řadě odehráli spoustu koncertů. Několik z nich bylo i u nás, a já jsem moc ráda, že jsem jim mohla pomoct s těmi menšími, díky kterým si potom zahráli třeba i na Mighty Sounds, kde se jejich hudba dostala zase k více lidem. I proto jsou asi The Detectors moje srdcovka, a už se moc těším, až si na ně na Sedmičce zahrozím. Pokud jste fanoušci škatulek, tak si Detectors můžete zařadit mezi melodický punkrock s politickými texty, ve kterých se věnují i právům zvířat.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button