Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v říjnu 2022

Říjen je tady a s ním naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

Kabinet Records Label Night Vol.2 (Fuchs2, Praha – 6. 10. 2022)

Selekce toho nejzajímavějšího ze současného soundu brněnského Kabinet Records se podruhé představí v pražském klubu Fuchs2. Tentokrát v poutavé společnosti Bare Escape, Kakktus, Tryo a Ctib. Pokud vás zajímá, jak zní současná nejenom kytarová alternativní scéna, nemůžete být ve čtvrtek 6. října na lepším místě než na ostrově Štvanice.

UDÁLOST

Unsane, Maggot Heart (Kabinet Múz, Brno – 7. 10. 2022)

Brutálně syrová, vzteklá a nekompromisní noise-rocková mašina. To jsou Unsane – legendární těžkotonážní americké trio, které je znovu v plné síle a právě se se svou nejstarší tvorbou vrací do Evropy. Slyšet tenhle koncert bude jako položit hlavu na koleje a nechat se přejet rozjetým vlakem. Čeká vás hodně křiku a hodně potu. Unsane navíc v Brně doplní třaskavá rocková směs z Berlína – Maggot Heart. Připomínáme, že 12. 11. se Unsane zastaví ještě v pražském Underdogs.

UDÁLOST

KlubovnaFajtfest Night – Skywalker, MAAE, Eponine (Melodka, Brno – 7. 10. 2022)

KlubovnaFajtfest Night alias nepragocentrická série klubových koncertů, za kterou stojí spojenectví Klubovny a Fajtfestu, se vrací na místo svého zrodu – na brněnskou Melodku. Vrací se větší, silnější a pevnější v kramflecích. A taky v doprovodu nejznámějších jmen české corové scény, v čele se Skywalker. Ozvěny jejich nejnovější desky doplní v Brně Marked As An Enemy, Tchert, Borrowd a Eponine, kteří na Melodce navíc pokřtí své nové EP. Tady se toho bude dít hodně, tak buďte součástí.

UDÁLOST

FLQ, Kurvy Češi (Kabinet Múz, Brno – 9. 10. 2022)

Sázet pochvalné přívlastky k hardcore punku, který vzniká pod rukama kanadských FLQ, není nijak složité. Jejich hardcore je originální a stojí na pevných muzikantských základech. FLQ umí být hypnotičtí a repetitivní, ale taky to do publika dokážou pořádně nasypat. Kapelu z Ontaria doplní v Kabinetu svérázní floutci Kurvy Češi. Profláklé ksichty z Vole nebo Vlněny a skvělá loňská deska We Are Family. Tohle je ideální způsob, jak si okořenit neděli.

UDÁLOST

The Brian Jonestown Massacre (Lucerna Music Bar, Praha – 10. 10. 2022)

Vcelku ojedinělá a vskutku příjemně poslouchatelná fúze mnoha hudebních i pop kulturních elementů se po čtyřech letech vrací do Prahy, do Lucerna Music Baru. Brian Jonestown Massacre dokázali za více než třicet let fungování znít jako psychedelické pokračování Velvet Underground, jako navázání na bouřlivácký rock’n’roll Rolling Stones či jako domnělí současníci The Jesus And Mary Chain. Nasákli do sebe a své tvorby vlivy garážového rocku, shoegaze a neopsychedelie se špetkou punku. Je to ale i blues, trocha country a zasněný dreampop. Nalévá se neodolatelný koktejl nálad, pojďte ochutnat!

UDÁLOST

Cradle of Filth, Alcest (Fléda, Brno – 12. 10. 2022)

A tady mi dovolte malou nostalgickou black metalovou odbočku. Přese všechny peripetie, kterými si Cradle of Filth za svou hudební kariéru prošli, byli pro mnohé, některé z nás nevyjímaje, iniciační kapelou do světa tvrdé metalové hudby. A ohlasy ukazují, že se stará forma vrátila, takže je nejvyšší čas zkontrolovat Danečka Špínu a jeho temnou smečku naživo. Tím spíše, když bude CoF sekundovat originální projekt Alcest. Tahle nesourodá dvojice slibuje nevšední zážitek.

UDÁLOST

Carpenter Brut, Sierra (Roxy, Praha – 15. 10. 2022)

Carpenter Brut je další francouzská akvizice, která si podmaňuje hudební fanoušky retro electrem, opírající se o metalové struktury a démonickou subkulturu obráceného kříže. Bicí, kytara, synťáky. Těkající světelné efekty a prověřený taneční sál v klubu Roxy. Obhajoba nezapomenutelného zážitku z akce před čtyřmi lety je minimálně papírově nastavena velmi atraktivně. My u toho budem. A co vy?

UDÁLOST

Rozpor, Perly sviním, Government Badtrip (Sibiř, Brno – 15. 10. 2022)

Bratislavské RozpoR a jejich angažovaný punk s jasným názorem snad není třeba ani představovat. RozpoR za osmnáct let na scéně ani o píď neuhnuli z cesty, která je už v polovině října dovede na brněnskou Sibiř. A to v doprovodu neotřelých a pěkně nabroušených songů od Valachů Perly sviním a zástupců domácí scény Government Badtrip. Poctivá nasranost, poctivý pogo, tady není prostor na rádoby pózy.

UDÁLOST

More Kicks, Odd Boys (Klub 007 Strahov, Praha – 18. 10. 2022)

Vycházející hvězdy britského power popu More Kicks přijíždí poprvé do Prahy, rovnou s novým albem. Připravte se na dávku chytlavých hitů, co vás popadnou, protáhnou parketem a vyplivnou se zlomeným srdcem až někde pod kopcem, pravděpodobně na Újezdě. Jako support pořád ještě čerstvá kapela, ale plná ostřílených romantických duší, se sklonem k alkoholismu, místní all star band Odd Boys. Večírek!

UDÁLOST

Birds in Row (Underdogs, Praha – 18. 10. 2022)

Tíživý a přesto agresivní. Bezohlední a zároveň plní emocí. Tenhle francouzský post-hardcore není snadné uchopit, přesto se o to ale při poslechu budete znovu a znovu snažit. Pravděpodobně marně – a v tom je ta krása. Zvuk Birds in Row se prohání kolem uší v nečekaných disonantních smyčkách, chvíli melancholický kvílí a pak zas prudce udeří. Tenhle set v pražském Underdogs sklepě bude zběsilý a napěchovaný pocity. Francouzskému triu předskočí domácí Lusky.

UDÁLOST

Jaya The Cat, Riskee and the Ridicule, 2v1 (Futurum, Praha – 19. 10. 2022)

Here Come The Drums! Holandská parta postavená kolem bostonského rodáka Goeffa Lagadeca se vrací do České republiky. Jaya The Cat působí na scéně bezmála 30 let a v naší kotlině se těší velké popularitě. Brilantní mix reggae a punku s těžko popsatelnou esencí opravdovosti zaujme na první poslech a doslova hypnotizuje. Luxusní party na 100 % zaručena! Jaya the Cat doprovodí britská grime/punková pecka Riskee and the Ridicule a domácí skapunková legenda 2v1.

UDÁLOST

Fotocrime, SDH, M!R!M (Kabinet Múz, Brno – 20. 10. 2022)

O čtyři dny dříve v Táboře a o den později v Praze. Američtí Fotocrime se na svém evropském turné rozhodli vzít Českou republiku útokem, a my se nemůžeme než radovat. Tenhle darkwave-postpunk zabalený do noirového kabátku černobílých detektivek z amerických velkoměst má jedinečnou náladu a atmosféru. Aby ne, když ho dávají dohromady ti nejpovolanější muzikanti. Baryton Ryana Pettersona vás do děje vtáhne na první dobrou. V Brně tentokrát se španělskými EDH a britskými M!R!M.

UDÁLOST

Chain Cult, Cierń (Chapeau Rouge, Praha – 22. 10. 2022)

Řečtí Chain Cult jsou jedním z výrazných fenoménů temného punku posledních let. Jejich břitce servírovaný postpunk má výrazně politickou příchuť a především neutuchající erupci živelné bezprostřednosti. Své zatím jediné album kapela vydala v roce 2019, těsně před příchodem pandemie, během níž o sobě dala vědět singlem We’re Not Alone. Jako partneři se na podiu Chapeau Rouge představí berlínští Cierń. Ti navazují na odkazy Siouxsie And The Banshees či X-Mal Deutschland a jejich sestavu, tak jako u fůry současných berlínských spolků, tvoří přehlídka postav z různých koutů světa.

UDÁLOST

Bibione, Tamara (Kabinet Múz, Brno – 26. 10. 2022)

Je libo proložit říjen v závěru měsíce trochou lo-fi kytarové hudby? V tom případě můžeme směle doporučit koncert kapely Tamara v brněnském Kabinetu. Pěkný písničky, lyrická zručnost a snový nálady, ať už příjemně lehký nebo obtěžkaný melancholií. No a kdo má přece jenom radši, když se to bere tak nějak od podlahy, toho potěší Bibione – boyband s holkama u kormidla. Kafe je pořád kyselý, ale tenhle večer určitě nebude.

UDÁLOST

Rotten Mind, Antisocial Skills, Salami Sux (Brno, Sibiř – 26. 10. 2022)

Dávku melancholického punk rocku made in Sweden nám přivezou Rotten Mind! Po jejich poslední show u nás v roce 2019 na Fluffu máme abstinenční příznaky a nesmírně se těšíme! Jako support se předvedou tuzemští hardcore punks Antisocial Skills a rakouští Salami Sux se svým mixem punku, garage a surfu.

UDÁLOST

TFB, Eastwood, Facepalm Nation, 1st Class Collapse (U Buřta, Přeborov – 29. 10. 2022)

Cože?! Čtyři kapely z Německa v zapadlé vesničce na jihu Čech?! Jasný signál, že tahle místní scéna má pořádnou páru. A její vody tentokrát rozbouří pořádná tlaková vlna ze zahraničí. Grindcore, fastcore a powerviolence od německých bratří vypráší z místní hospody i ty nejusedlejší štamgasty. Evil production dobře vědí, že se ta scéna sama neudělá, a tak ji udržují, jak to jen jde. Přijďte je podpořit a za odměnu dostanete řádný ušní výplach.

UDÁLOST

Související

Back to top button