Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v říjnu 2021

Kapely se po létě vrací do klubů a spolu s nimi je zpátky i náš tradiční přehled tipů na akce, které budou s největší pravděpodobností stát za to. Tak kde se potkáme?

 

Underdogs‘ 5th Anniversary (Underdogs‘, Praha – 1. 10. 2021)

Oblíbený smíchovský prostor slaví 5. narozeniny. U této příležitosti pořádá kolektiv Underdogs‘ a Fluff Fest dvoudenní festival, který bude probíhat jak dole v klubu Underdogs‘, tak nahoře na půdě Eternie. Páteční program nabízí namátkou kapely Boost, Kurvy Češi nebo Sněť, v sobotu zahrají Bibione, Aran Satan nebo Pacino.

Stop & Go! Festival (Kabinet Múz, Brno – 2. 10. 2021)

Druhý ročník festivalu extrémní muziky v oblíbeném brněnském klubu. Jak už název napovídá, tady se vůbec na nic čekat nebude. Kapely ze šuplíčků jako fastcore, grindcore nebo powerviolence už mají pro své posluchače připravený pořádný ušní výplach. Konkrétně se jedná o maďarské Jack, slovenské Jakubysko, a české sebranky Průmyslová Smrt, Skiplife, Lycantrophy a Needful Things.

Panter tattoo 15. Birthday Party (Rock Café, Praha – 2. 10. 2021)

Bráchové z tetovacího salónu Panter chystají první říjnovou sobotu v pražském Rock Café oslavy patnácti let existence jejich podniku. Popřát jim dorazí maďarští Mystery Gang, v Německu usídlení Lucifer Star Machine a domácí The Rocket Dogz, takže večírek zaručen!

Milhausen Waste X Show Your Help (U Jordyho, Přeborov u Milevska – 2. 10. 2021)

Hardcory a benefity, to prostě patří k sobě. Pořadatelský kolektiv Milhausen Waste se spojil s iniciativou Show Your Help a přináší do Přepoborova u Milevska nabitý koncert, který navíc podpoří potřebné. Zahrají Brighter Days, Highstreet (kdysi Highstreet Hooligans), Marked as en Enemy a nakonec rapoví Memento Mori. Buď toho součástí i ty. Ukaž svoji pomoc!

Bare Escape, Snackthief (Kabinet Múz, Brno – 6. 10. 2021)

Další ze série podzimních křtů v Kabinetu. Po tryu, Ctibovi a pár dalších tu své vinylové dítě ve středu 06. října pokřtí také Bare Escape. Hostovat jim u představení desky What if We Burn It budou domácí Snackthief. Albumu, které pojednává o úpadku lidských hodnot a nutnému pádu na dnu, dominuje osobitý styl frontmana Aleše Gajdošíka, známého už z dob De Mood nebo Ette Enaka

Chorobopop, Katastr (Bike Jesus, Praha – 7. 10. 2021)

Pokud jste ještě nestihli navštívit prostor Bike Jesus sídlící na pražském ostrově Štvanice, teď je ideální příležitost. První říjnový čtvrtek se v něm předvede známá rožnovská parta okolo Ctiba Chorobopop vzniklá z popela kapely Telefon a Katastr, dvojka inspirovaná elektronikou a ambientem devadesátek stejně jako 70s krautrockem a psychedelií.

Plastic Revival of the Universe (Löwitův mlýn, Praha – 9. 10. 2021)

„Založ si revival Plastic People of the Universe a přijď zahrát. Vezmi skladbu, desku nebo celé období a udělej to podle sebe.” Tak zní neotřelá myšlenka akce, kterou má na svědomí náš oblíbený ostrý hudební podcast Dva kverulanti. Program už se plní poutavými jmény jako Plastici po smrti nebo Swastik People of the Universe, Löwitův mlýn je navíc krásné místo s duší, kde si nebudete připadat jako v Praze. Tohle si nechcete nechat ujít!

Baestien, Láje, Lakka, Same River Twice (Vegalité, Brno – 16. 10. 2021)

Naděje umírá poslední – koncert, který se kvůli covidovým opatřením už několikrát odsunul, nakonec bude! Kolektiv brněnského Vegalité si na své podium pozval čtveřici zajímavých kapel, kterým vévodí zejména sokolovští Baestien. Jejich ponuré riffy ochucené crustem doplní neocrustoví Lakka, atmosférou protkání Láje, a také domácí Same River Twice.

Squid (Underdogs‘, Praha – 19. 10. 2021)

Divokou kartu britské kytarové scény získal bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. Pětičlenná kapela z Brightonu se s energickými, extatickými písněmi rychle dostala do povědomí kritiky i fanoušků. Squid vydali v květnu 2021 debut Bright Green Field, který premiérově představí v Čechách, a to v úterý 19. října v pražském klubu Underdogs‘. Budeme tam!

Vole, Kobra, Brünner Todesmarsch (Klub 007 Strahov, Praha – 20. 10. 2021)

Vole křtí novou desku! Jmenuje se Tohle není prdel, a protože pro release party padla volba na Sedmičku, účast je samozřejmě povinná. Pozvaní jsou dále Brünner Todesmarsch z Brna a exkluzivně kapela Kobra z Itálie, která přiletí jen na tento a berlínský koncert.

Wolves in the Throne Room, Blood Incantation, Stygian Bough (Futurum, Praha – 21. 10. 2021)

Stylově bohatí, temní a uhrančiví objímači stromů Wolves In The Throne Room se vrací do Evropy jako čelní postavy turné, které je zásadní pro všechny milovníky prapodivné a lákavé temnoty. Vlci v trůnním sále sebou totiž přinášejí nejen své nové album, ale také nezaměnitelné death metalisty Blood Incantation, a hlavně projekt Stygian Bough propojující funeral doomové Bell Witch se sólovým projektem Aerial Ruin.

Rabies, Criminal Colection, Burning Steps, Prague Conspiracy (Kabinet Múz, Brno – 22. 10. 2021)

Tohle je chuťovka! Rabies mají venku novou desku pojmenovanou Something Tasty. A pokřtí ji kde jinde než v brněnském Kabinetu. Album je podle brněnské punkrockové stálice pro všechny “serial chillers, concrete surfers a everyday heroes!” A bavit bude stoprocentně i vás. spolu s Rabies navíc vystoupí Criminal Colection, Butning Steps a Prague Conspiracy. “So what’s your new record like? It’s SOMETHING TASTY dude!

TranSiberian Hunger 2021 (Sibiř, Brno – 23. 10. 2021)

Brněnská Sibiř se halí do temného hávu. Přichází totiž večer festivalu TranSiberian Hunger, kdy vzduch nad moravskou metropolí rozvibrují sety celkem osmi kapel. Domácí sludge Tummo, dřevní black z prahy Sekeromlat, apokalyptičtí Narcosa, vykopávači hrobek skrývající se pod jménem Můra, metalem řízlý punk z dílny Morkhimmel, černočerní Lezok, hypnotičtí Blues for the Red Sun a na závěr bratislavský klenot Adacta. Fíha, to je seznam co? Tak už na nic nečekejte.

Pushteek fest 2021 (Kabinet Múz, Brno – 30. 10. 2021)

Pozdě, ale přece! Letos netradičně až na konci října přilétá do Brna record label Pushteek, který na svých křídlech přináší už třetí ročník svého vlastního jednodenního festivalu. Během předposledního říjnového večera se na Kabinetím pódiu vystřídá celkem osm kapel, přičemž některé sety budou opravdu speciální. A to třeba vůbec poslední koncert I am Pentagon, jeden z posledních setů Flowers of Whores nebo první brněnský gig Frankie & The Deadbeats. Nová alba, nové songy, a spousta nových hudebních zážitků na obzoru!

Související

Back to top button