Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v listopadu 2022

Listopad je tady a s ním naše tradiční tipy na akce, co budou s největší pravděpodobností stát za to. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

Nežfaleš – 20 let, Houba, Baby Secondhand (Rock Café, Praha – 3. 11. 2022)

Večírek pro všechny existence ztracený, kočičky a chuligány, pomyslný vrchol podzimu! Ve čtvrtek 3. listopadu v pražském Rock Café oslaví dvacet let existence stálice domácí punk rock scény Nežfaleš. Popřát jim dorazí Houba a Baby Secondhand a spousta dalších hostů, nejen z kapel The Fialky, Tragedis, Supertesla nebo Paragraf 219. Buďte u toho!

⋙ UDÁLOST ⋘

One Step Closer, Magnitude, Lifelike (Rock Café, Praha – 5. 11. 2022)

Straight edge večírek v Praze! Do původního termínu vpadla pandemie koronaviru, tentokrát už to ale snad nestihne. Američtí One Step Closer sice vznikli teprve v roce 2016, loni ale vydali jednu z nejpůsobivějších hardcore punkových desek This Place You Know. Právě pecky z ní představí v úvodu listopadu v Rock Café. Jako support přijede druhá zámořská kapela s Xkama na zápěstích Magnitude a taky domácí Lifelike. Tohle tě nakopne víc než jakejkoliv alkohol.

⋙ UDÁLOST ⋘

Rutka Laskier – křest, Pacino (Kabinet Múz, Brno – 11. 11. 2022)

Přijďte na vlastní kůži zažít něco, co už jste dlouho nepocítili – Krásnou dobu. Právě tak se totiž jmenuje EP, které před několika dny vydali jihomoravští emo-hardcore Rutka Laskier. Pamatujete na krásně poetické album Protiklady? Pandemie omlátila básnické střevo Rutky o prolézačky na sídlišti a z emocemi naplněné kapely se stala břitká a úderná punková smršť. Olivy, křupky, heroin a šedošedá reality. Vrátit váhy alespoň o trochu zpět na stranu lyriky se na křtu pokusí hosté Pacino.

⋙ UDÁLOST ⋘

Frankie & The Deadbeats, Severní Nástupiště, Holy Fanda & Paula Nozzari (Futurum, Praha – 12. 11. 2022)

12. listopadu se útrobami pražského Futura rozezní temné tóny, které řežou jako břitva, a přitom přináší útěchu. Frankie & The Deadbeats po čase opět v Praze! A s nimi Severní nástupiště, kapela, která zabrnká nejen na hudební nástroje, ale i na nostalgickou strunu vašeho křehkého já. Třetí v řadě se vám ve Futuru představí Holy Fanda & Paula Nozzari. Příběhy i výpovědi, co tnou do živého s doprovodem kytary a banja podpořenými rytmem virblu a valchy zděděným po předcích, jihoamerických kovbojích Gauchos z dalekého Rio Grande do Sul. Držte si klobouky, tohle bude večírek!

⋙ UDÁLOST ⋘

The Turbo A.C.´s, Supertesla (Klub 007 Strahov, Praha – 16. 11. 2022)

Miláčkové publika, surf rock´n´rollová dokonalost, punk rock mafiosi se vracejí na Sedmičku! Víc jak čtvrt století na scéně, kvantum desek, unikátní a rozpoznatelný sound. Celá diskografie, včetně poslední řadovky Radiation (2018), smrdí benzínem, spálenou gumou, pomstou a vedrem k nesnesení, když už děvčata odhazující vše krom skromných bikin. Pojďme jim udělat návrat, jak se sluší a patří! Jako support se představí brněnsko-pražská Supertesla, vlhký punk rockový sen Bruce Springsteena. Pojď tančit se mnou!

⋙ UDÁLOST ⋘

Full of Hell, Sanguisugabogg (Underdogs, Praha – 17. 11. 2022)

Jak to asi zní v pekle? Full of Hell napoví, stačí je sedmnáctého navštívit ve sklepním království jménem Underdogs. Už teď ale můžeme napovědět, že v pekle se v nejrůznější míře míchají subžánry extrémního metalu, grindcore a noise. A světe div se, pokud neholdujete andělským chorálům, zní to skvěle. Ze států kromě Full of Hell dorazí taky death metalový jazykolam Sanguisugabogg. Jméno a logo kapely napoví, jak oslizlá tahle kapelní mršina je. 

⋙ UDÁLOST ⋘

Povodí Ohře, Panenské plameny (Kabinet Múz, Brno – 19. 11. 2022)

Estetika trampského taboráku, poeticka laciných náleven, a někde pod tím nánosem pivního odéru ukryto něco mnohem víc. Něco fatalistického, co tuhle kapelu dělá v českém rybníčku jedinečnou. A k tomu energií nabité živé sety. To jsou Povodí Ohře. A třeba do Brnou přivezou i skladbu Litanie inspirovanou místním rodákem Zdeňkem Rotrklem. Podivnou a osobitou poetičností skvěle skloubenou s mistrovským muzikanstvím oplývají také Panenské plameny, které s Povodím Ohře do Kabinetu připlují. A že se tenhle kopřivnický noise-rock do programu večera hodí je snad nad slunce jasné. No ne?

⋙ UDÁLOST ⋘

Hadí mord, Gospel of the Future, Usnu? (Kabinet Múz, Brno – 30. 11. 2022)

Staroškolský death metal nesoucí se na vlnách československých trezorových filmů, reinkarnované legendy domácího sludge, špetka poctivýho moravskýho grindcore a podivný noisový solitér z Brna na závěr. Tohle možná není nejkreativnější pozvánka, ale její obsah mluví sám za sebe. Tenhle večer je prostě ideální způsob, jak uzavřít sychravý a zamračený listopad, než vás definitivně dožene vánoční nálada. A ty skvělý jména – Hadí mord, Gospel of the Futura, Critical Madness a Usnu? Buďte u toho.

⋙ UDÁLOST ⋘

Související

Back to top button