Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v listopadu 2021

Čísla pozitivních případů té nemoci, jejíž jméno už nemáme chuť ani sílu vyslovit, pořád narůstají, kluby jsou zatím ale ještě pořád otevřené, tak toho pojďme v listopadu využít. Tady je pár tipů. Tak kde se potkáme?

 

Lion’s Law, Aculeos, Better Way (Underdogs‘, Praha – 4. 11. 2021)

Jak rádi bychom na tuhle akci zašli do Klubu Buben, nemá ani cenu rozebírat, tenhle Oi! večírek ale bude hostit smíchovský Underdogs‘ a to je taky jedno z našich oblíbených míst v Praze. První listopadový čtvrtek se v jeho sklepních prostorech ukáže špička Oi! punk scény, Lion’s Law z Francie, a ti už v ČR několikrát ukázali, že jejich koncerty rozhodně stojí za návštěvu. Jako support domácí Aculeos a Better Way, tak si tenhle večírek nenechte ujít.

Acid Row, Λ /Lambda/, Slať (Rock Café, Praha – 6. 11. 2021)

Je to už 10 let, co pekelná bestie zvaná Acid Row chrlí svůj oheň na české undergroundové hudební scéně. K této příležitosti vydává první videosingl Get Life z připravovaného alba Afterglow, jehož slavnostního uvedení můžete být svědky i vy. Živá premiéra klipu, která proběhne přímo v klubu Rock Café, připadá na 6. 11. 2021. Večer otevřou Slať a Lambda.

OvO + hosté (Kabinet Múz, Brno – 10. 11. 2021)

Jako žiletka na kůži zanechávají OvO již dvě dekády ve světové DIY scéně svou nepřehlédnutelnou, hlubokou a trvalou stopu. Jejich uhrančivá směska noise, industrialu, sludge, post-rocku, avant-doomu a dalších otřese v první polovině listopadu i Kabinetem Múz. OvO vznikly v italské Ravenně, ale doma jsou všude po světě, protože jsou v podstatě neustále na tour. Díky nezaměnitelné a uhrančivé stage presence a drtivé hudební síle jsou živáky OvO těžko zapomenutelný zážitek. Lynchovská dance party míří do Brna, tak se připravte!

Fuchs 2 Live: Kabinet Records Label Night (Fuch2, Praha – 11. 11. 2021)

Brno v Praze! Že je brněnský Kabinet Múz jedním z nejlepších klubů v Čechách, o tom není třeba polemizovat. Krom toho se parta kolem Kaboše rozhodla založit label Kabinet Records a dát tak prostor (nejenom brněnským) kapelám jako jsou Bare Escape, Fvck_Kvlt, MMNK, Metronome Blues, Tryo, Science Killer a další. Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z jejich katalogu do Prahy a uspořádat koncert, na kterém se představí žánrově velmi pestrá směs hudby, na té jemnější straně spektra reprezentovaná čerstvým objevem indie scény Obligatne a na té nejhlučnější třeba Rutka Laskier. Buďte u toho!

Přehlídka brněnsko-valašského přátelství (Sibiř, Brno – 13. 11. 2021)  ZRUŠENO!

V polovině listopadu Sibiř rozpálí do ruda. A to nejen díky síle Valašsko-brněnského přátelství, ale zejména díky hudbě, která z tohoto spojení vyvěrá. Svou brněnskou premiéru si tu při sobotním večeru odbude kapela Perly Sviním, neotřelá garážová směsice žánrů podpořená syňtákem. K tomu nestárnoucí a stále stejně energií nabitá Innoxia Corpora, o poznání tíživější domácí Coffin Varnish, a nakonec i pořadatelé večírku, svérázní Aliusterra. Celý večer je benefitem na nezávislé komunitní centrum Sibiř, tak snad se během silných setů prostor Sibiře nezhroutí.

Vyjádření pořadatelů: „Moc nás to mrzí, ale bohužel přehlídku budeme muset v tomto termínu zrušit, jelikož coronamoribundus zasáhl i vystupující kapely. Akci však rozhodně nechceme odvolat úplně, ale najít příhodnější termín v příštím roce a snad již v lepších časech. Děkujeme za pochopení, držte se… Aliusterra“

Post Hudba (Kabinet Múz, Brno – 16. 11. 2021)

Jasně, Post Hudba ani zdaleka nemá hudební předpoklady k tomu, aby se tu objevila, ale… Dominik Zezula, Tomáš Havlena a jejich existenciální pop jsou nedílnou součástí alternativních proudů české hudby, a jejich texty pro mě měly v dospívání stejnou váhu jako některé hardcorové hymny. A té pod kůži zalézající lyriky Post-hudby se nemůžu zbavit ani dnes. a vsadím se, že nejsem jediný. Sonda do neklidné každodennosti, kterou na poslední nahrávce Není se na co těšit Post-hudba okořenila chvílemi bezmocné agrese a dokonce i několika výkřiky, se v Brně představí 16. 11.

Švindl, Odd Boys, Piava (Rock Café, Praha – 16. 11. 2021)

Tohle úterý smrdí večírkem a rozežene všechny kecy o tom, jak nevznikají nové kapely. Kromě dnes už punk rock stálice Švindl z Litoměřic se v Rock Café představí Odd Boys, stále ještě čerstvá kapela členů Eastern Star, Bad Taste a Try Hards. A úplnou premiéru si v hlavním městě odbyde nové jméno z mělnické scény – Piava, kde se potkala trojice muzikantů spojených se jmény jako Cirguz nebo Naive Cactus. A protože je tahle akce zadarmo, můžete o to víc nechat na baru za novinku na čepu – Punk IPA ze skotského pivovaru BrewDog!

Kalle, Tábor (Kabinet Múz, Brno – 18. 11. 2021)

Zdá se, že listopad prostě není punkovej měsíc. Barevný i ponurý podzim prostě přímo vybízí k melancholii, smutku, ale i troškám něhy s padajícími listy, ale i rozbahněnýma polníma cestama na pozadí. Právě tuhle atmosféru vystihne v Kabinetu Múz večer, kterým posluchače provedou Kalle s kapelou a Tábor. Ani jedno uskupení není třeba příliš představovat. Kalle jsou stálicí českého artového podzemního proudu, a Tábor patří mezi největší překvapení na domácí alternativní scéně v posledních letech. Zapomeňte na chvíli na křik a pogo. Tady je místo i pro vás.

Dayspeed Showcase 2021 (Cargo Gallery, Praha – 20. 11. 2021)

Showcase labelu Dayspeed Music na palubě lodi Cargo Gallery uprostřed Prahy, to chceš! Jednodenní přehlídka všech zastupovaných kapel, takže se můžete těšit na The Drain, Burning Steps, Iggy Mayerov, The Complication, SEBE, Youthful Indiscretion, Marjari. Potkáme se na palubě!

Borrowd (křest desky), Empty Hall of Fame… (Kabinet Múz, Brno – 23. 11. 2021)

Brněnští Borrowd mají hotovou svou debutovou desku, a pokřtí ji v domácím prostředí. Do Kabinetu Múz sebou tahle energií nabitá kapela, označující svou hudba za “emo heartcore”, přivede souputníky Empty Hall of Fame a další brněnskou kapelu Meanwhile in Space. Svěží emo, léty prověřený hardcore a mladá krev alternativního metalu. To je mix, který stojí za poslech.

Bibione, Tamara (Kabinet Múz, Brno – 24. 11. 2021)

Dívčí boyband a jiné radosti. Bibione jsou trio, jakému by v rockovém žargonu náleželo pojmenování “úderka”, jenže tady nejsme v rajónu machistických klišé. Punkem čpící písničky Bibione se nebojí zdobnosti, ale vládne jim naštvaná přímočarost. Přijďte si nechat načechrat vlasy a rozčísnout pěšinku, s hair care routine vám po koncertě poradí Trochtýna. Ještě předtím, než vám své skladby o hlavu omlátí Bibione, vás po tváři pohladí uskupení Tamara. Jeho nenuceně poutavé skladby vás zahřejí jako letní slunce a prolétnou kolem vašich uší s neobyčejnou lehkostí.

Frankie & The Deadbeats, Hippie Chippies (Malostranská beseda, 25. 11. 2021)

Po dobytí smíchovského Futurum Music Baru se parta desperádů Frankie & The Deadbeats posouvá blíže k Hradu, aby si svým temným country podmanila Malostranskou Besedu. Sekundovat jim budou garážovější Hippie Chippies z Mělníka a my se moc těšíme. Tato noc nebude krátká!

Blue Chesterfield, Ed Rosenthal (Rock Café, Praha – 28. 11. 2021)

Nad debutovou deskou Blue Chesterfield – My Burning House vydanou na Drug Me Records jsme se rozplývali už v recenzi, a tak pochopitelně nemůžeme chybět na její pražské release party. Navíc v našem oblíbeném Rock Café na Národní třídě a ve společnosti plzeňské psychedelic garážovky Ed Rosenthal, takže není o čem.

Foto: Jim Jimmy James

Související

Back to top button