Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v květnu 2022

Kam v květnu stojí za to vytáhnout paty? Máme pro vás pár tipů. Kromě nich nezapomeňte sledovat taky náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

One Burning Match, Nervy (Vegalité, Brno – 06. 5. 2022)

Oblíbená veganská restaurace se opět promění v koncertní sál. Hostit bude hosty z Francie, hardcorepunkové One Burning Match. Její pověstná, energií nabitá vystoupení, už hosté brnšnského Vegálu dobře znají, a One Burning Match jsou tak jistotou skvělého zážitku. Jednu hořící sirku doprovodí dvě domácí tělesa – black metaloví Hnus Umírající, kteří do Brna přivezou songy z chystané nové desky, a Nervy, temné hardcorové těleso se známými tvářemi z Gattaky, Remku nebo Aralkum.

Povodí Ohře, Hippie Chippies (Rock Café, Praha – 13. 5. 2022)

Povodí Ohře jsou v Rock Café jako doma. Na začátku roku 2020 jsme stihli vydařenej předcovidovej koncert, kdy dorazilo několik stovek lidí, v roce 2021 jsme společnýma silama připravili vůbec první klubovou show v ČR hned v první den, kdy to opatření dovolovala. A to by bylo, abychom i v roce 2022 něco neupekli! Tentokrát nás čeká koncert v plný parádě bez omezení v podobě sezení nebo respirátorů, to vše v pátek 13. května! Večer otevřou Hippie Chippies z Mělníka, pro které to naopak bude premiéra u nás v klubu.

Eternal Noise Misery III (Underdogs, Praha – 13. 5. 2022)

Jestli nemáte pro hluk uděláno, tak se tenhle květnový víkend vyhněte Smíchovu obloukem. Underdogs a Eternii na dva dny schvátí ryzí undergroundové běsnění. Hluk, řev, pot a další hluk. Po pandemické třetí Eternal Noise Misery, a to v režii kapel jako Decultivade, Chlad, Lickspit, Prehistoric War Cult, Pustina, See You In Hell, Slať nebo Vont. A to jsem vyjmenoval jen polovinu. Šílenost. U toho prostě chcete bejt.

The Drain – record release party (Café V lese, Praha – 14. 5. 2022)

Čtvrtou nahrávku s názvem Old Big Bad New Big Good (recenze) vydali The Drain na podzim loňského roku a až teď se konečně dočkají release party – konkrétně 14. května v pražském Café V lese. Vyhlášená rocknrollová parta se tak na druhý pokus rozloučí s velkým špatným a přivítá velké dobré. Pojďte ho vítat s nima!

Tiny Moving Parts, Glad for Today (Rock Café, Praha – 19. 5. 2022)

Bylo to dlouhé domlouvání, ale dobře to dopadlo. Legendy amerického midwest ema Tiny Moving Parts míří do Prahy. Rodinná kapela složená z bratrů Williama a Matthewa a bratrance Dylana je dobře známá snad každému milovníku tklivých melodií. Tiny Moving Parts přivezou to nejlepší z celkem sedmi desek, které od roku 2008 vydali. Kapelu doprovodí australší Eat Your Heart Out a také domácí Glad For Today, jejichž nová nahrávka bude podle dosud zveřejněných singlů stát opravdu za to.

June of 44, Snackthief (Kabinet Múz, Brno – 23. 5. 2022)

Tohle bude další koncert do výstavky Kabinetu Múz. Legendární americká math-rock /post-hardcorová kapela June of 44 přijíždí na jediné vystoupení do České republiky. Členové dalších kapel jako Lungfish, Codeine nebo Hoover přivážejí precizní hudbu ovlivněnou experimentálním jazzem či post-punkem. June of 44 doprovodí domácí skladatelé hymen pro outsidery, indie rock s nádechem midwest ema, Snackthief.

Los Bitchos, Penelope Isles (Chapeau Rouge, Praha – 29. 5. 2022)

Vystoupení Los Bitchos nepostrádají pořádnou dávku energie, své o tom ví například fanoušci Mac DeMarca, kterého doprovázely na jeho britské tour, ale zahrály si i s Ty Segall, The Black Lips, Viagra Boys nebo Dry Cleaning. „Není možné si sledování této kapely neužít” psal o jejich vystoupeních DIY Magazine, živák z KEXP pak vidělo už přes milion lidí. Šumivá, nakažlivá směska psychedelie, cumbie, groovujícího rocku a tance zazní v české premiéře v pražském Chapeau Rouge v neděli 29. května 2022. Exkluzivně vystoupí i sourozenecké duo Penelope Isles z labelu Bella Union

Související

Back to top button