Pozvánky

Koncerty, které byste neměli minout v dubnu 2022

Slunce zapadá stále později a večery jsou pořád teplejší. Na letní grilovačky to sice ještě není, ale jsou tu jiné výhody. Cestou domů z klubu už vám zpocený tričko nepřimrzne k zádům a dlouhým frontám v šatnách už pomalu zvoní umíráček. Ideální čas vyrazit na koncerty, ne? My už máme seznam na duben přichystaný. Tak kde se potkáme?

Sledujte také náš kalendář akcí, kam si můžete koncerty sami přidávat.

Nichi Mlebom, Tape Moon (Kabinet Múz, Brno – 3. 4. 2022)

Tohle je lahůdka – rakouský kytarista, písničkář a producent Julian tvořící pod pseudonymem Nichi Mlebom je na české scéně takovým malým unikátem. Kořeny má Nichi v punkové a noisenové scéně, nad nimi ale staví zajímavé jazzové postupy, navíc se sladkou shoegaze polevou. Juliana na stage jako živá kapela doplní Vendula a Antonín ze sinks a Peter Kušnirík z True Fir. A chemie v téhle sestavě opravdu funguje. Čtveřici předskočí Michael Naphegyi alias Tape Moon.

Mad Sin, The Brains (Futurum Music Bar, Praha – 7. 4. 2022)

35 let drtí Koefte svou ocelovou pěstí svět zvráceného rock and rollu. Jeho berlínská smečka nenapravitelných psychoušů Mad Sin sazí jednu hitovku za druhou, desek mají požehnaně a ta poslední vyšla v roce 2020. Praha si zaslouží novou dávku hard and heavy zombie běsu přímo do žíly, zvlášť po tak dlouhém půstu a několika přesunech tohoto freak show kabaretu. Speciálním hostem večera bude neméně morbidní masakr ostrou psycho záhrobní rock and rollovou pilou – klasici z Montrealu, The Brains!

Benefice pro Ukrajinu – Dezerter, Zimmer Frei (Klub 007 Strahov – 8. 4. 2022)

Nejstarší a nejznámější polská HC punk kapela Dezerter přijede 8. 4. podpořit benefiční večer, z něhož bude celý výdělek (po zaplacení jen nejnutnějších nákladů) věnován na pomoc ukrajinskému lidu, konkrétně půjde na účet Člověka v Tísni. Support na strahovské Sedmičce odehrají také pražští punkáči Zimmer Frei.

Totální nasazení, The Fialky, Nežfaleš (Futurum Music Bar, Praha – 9. 4. 2022)

Napotřetí už to vyšlo! Společné turné domácích stálic Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš, které bylo původně v plánu už na rok 2020, se konečně podívá i do Prahy. A proč se těšit? Protože Totální nasazení mají skvěle poskládaný playlist převážně ze starších věcí. A možná i The Fialky vytáhnou nějaké historické kusy, když jim nedávno vyšlo album rarit Starý demáče. A Nežfaleš? Ta letos slaví 20 let existence a určitě zazní něco z jejich loňské, povedené desky Šminky padlých královen, kterou recenzoval Danny. Tohle smrdí dlouhým večírkem!

Flowers For Whores, Damato, Hyacinth (Klub 007 Strahov, Praha – 11. 4. 2022)

První kapitolu začali psát v roce 2004, v roce 2022 dokončí tu poslední. Po 18 letech končí Flowers For Whores. Poslední koncert neproběhne nikde jinde než v jejich domovském Klubu 007 na Strahově. K ceduli Amen je vyprovodí Damato a Hyacinth.

Queens Of Everything, Frankie & The Deadbeats (Cross Club, Praha – 13. 4. 2022)

Žánrově pestrý večer se chystá na 13. dubna v pražském Crossu. Po dvouletém půstu se na pódium poskládají Queens of Everything, energická punk’n’rollová parta s dechovou sekcí a kontrabasem. Sekundovat jim budou Frankie & The Deadbeats, country projekt lidí z kapel jako Just for Being, Prague Conspiracy nebo The Unholy Preachers. Držte si klobouky, bude to jízda!

Acid Row – křest desky (Kabinet Múz, Brno – 14. 4. 2022)

Trio sympatických rouhačů se vrací do Brna. A nepříjíždí s prázdnou – Acid Row přiváží svou novou desku Afterglow, a na ní nálož stoner metalu se silou napalmu a ozvěnami nejrůznějších subžánrů, od psychedelického rocku po doom metal. V podobném duchu, snad jen o něco jemnějším, se nese také tvorba rakouských Swanmay, které Acid Row v Brně doplní. No a naopak znatelně špinavější a ukřičenější jsou domácí Slať, kteří utvoří poslední stranou trojúhelníku tohoto hypnotického večera.

Sýček a Dingo (Kabinet Múz, Brno – 22. 4. 2022)

I minimalistická repetitivní hudba má své kouzlo. Zeptejte se kapely Sýček, mohla by vyprávět. A nebo ještě lépe jejich posluchačů, které najdete i daleko za hranicemi naší kotliny. Sýček vám sice zatuhlé svaly příliš neprotáhne, ale i tak za sebou zanechá dlouhotrvající kolektivní dojem. Sýčka v Kabinetu Múz doplní Dingo, jedno z jmen nesoucí prapor současné české country hudby, která je slyšet dál než za první táborák. Možná za to nese vinu zvuk balalajky, a možná zbloudilý growl, který se sem tam prožene nad prérií. A možná taky něco úplně jiného.

Spring Zine Party vol. III (Eternia, Praha – 23. 4. 2022)

Třetí ročník festivalu selfpublish literatury Spring Zine Party se vrací na půdu smíchovské Eternie. Ve skutečnosti to mohl být ročník pátý, ale všichni víme, proč se tak neudálo… Co přinese covidová sklizeň? Na místě bude jak pořádající Marie se svým zinem Mazinerie, tak my s naší dvojkou Kids and Heroes. Mezi dalšími potvrzenými ziny jsou třeba B.I.T.CH. nebo LOKAL mag. Zahrají Tvö (egg punk z Košic) a Piava (emo punk z Mělníka).

The Vices, Wreckberries (Rock Café, Praha – 26. 4. 2022)

Indie/surf/garage parta The Vices z Holandska míří poprvé do ČR! Ačkoliv vznikli teprve na konci roku 2018, se svou hudbou se poměrně rychle derou vzhůru, mají za sebou první headline koncerty ve velkých evropských městech nebo vystoupení na Eurosonic Noorderslag. Jestli patříte k fanouškům Cage The Elephant nebo The Strokes, tady byste rozhodně neměli chybět!

Lamp of Murmuur, Dodsrit, Náv (Sibiř, Brno – 27. 4. 2022)

Milovníci černého kovu a temnoty všeho druhu spojte se! Spojte se a vyrazte 27. dubna do brněnské Sibiře. Černou mši tu povedou Lamp of Murmuur, Dödsrit a Náv. První jmenovaný projekt je stále zahalený černým pláštěm tajemna, a to zejména co se týká živých vystoupení. Navíc je Lamp of Murmuur takovou malou kometou podzemního black metalu posledních let a od prvního evropského turné se očekávají velké věci. Buďte u toho, až se stanou. Kapelu kromě českých arcizlounů Náv doplní také skvělí Dödsrit. Méně black metalu, více crustu, ale pořád stejně hodně chladné a ostré síly. Poslední deska Mortal Coil je skvělý počin, to je ale v klidu možné říct i o zbytku diskografie Dödsrit.

All Mad Here, Čavalenky, Skaparáda & křest vinylu (Klub 007 Strahov, 29. 4. 2022)

Reggae kapela All Mad Here pokřtí na Sedmičce vinylový split sedmipalec, který vzniká v produkci fanzinu Reggae Recipe. Malá vinylová deska bude obsahovat dvě skladby z „modrého“ EP, druhá strana patří česko-britské kapele The Chancers, v níž většina sestavy All Mad Here působila. Hostem bude slovenský rapper Čavalenky, k tanci zahraje historicky první Skaparáda čistě v dívčí režii – zahrají Basha z The Ugly Selectors, Ela z dua Citronela a Lucie z L&M. A jsou připraveny hrát do rána!

Gospel of the Future – křest desky (Kabinet Múz, Brno – 29. 4. 2022)

Když se řekne český sludge metal, jsou Gospel of the Future většinou prvním jménem, které přívržencům tohoto žánru vyvstane na mysli. A Gospel of the Future se nyní vrací, aby svůj kultovní status potvrdili. A to novou deskou Blowtorch Mankind, kterou pokřtí v Kabinetu Múz, u kterého nahrávka také vyšla. Pomalé ohlušující rytmy a nekompromisní řev. Útok na primitivní stránku mysli, který fungoval už dávno před zrodem kapely, a funguje i dnes. GOTF si navíc do Kabinetu pozvali speciálního hosta. Se svou kapelou Baratro vystoupí Dave Curran, basák Unsane a dvorní zvukař takových jmen jako Melvins nebo High on Fire.

Slobodná Európa, Catastrofy (Palác Akropolis, Praha – 29. 4. 2022)

Po úspěšném loňském letním turné, věnovaném památce zesnulého člena kapely Braňa Alexe, se Slobodná Európa vrací na koncertní pódia. V rámci Kristove roky Tour 2022 kapela oslaví 33 let své existence. Představí se v sestavě s Lacem Lučeničem a Světem Korbelem (kytary), Rasťem Gore (baskytara), Tomášem „Tulenem“ Vojtekem (bicí) a samozřejmě zpěvákem Whiskym. V Praze se jako speciální host přidají Catastrofy – ti mají venku nové album Takový je život, kde v textech výborně reflektují problémy současné doby jako hoaxy, výchova dětí či deprese.

Související

Back to top button