Novinky

Knihy a underground. Kids and Heroes Radio Show navštíví Lubor Maťa

Hostem naší první květnové Kids and Heroes radio show na StreetCulture bude vydavatel undergroundové literatury Lubor Maťa, u kterého vyšly publikace od autorů, jako jsou Arthur Rimbaud, Irvine Welsh, František Gellner, Egon Bondy, Ivan Martin Jirous, Filip Topol, Visací Zámek, John Lydon, Shane MacGowan, Lou Reed, Iggy Pop, Dee Dee Ramone, Henry Rollins, nebo třeba klasika Nenech se zas oblbnout Alexe Švamberka. Za mikrofonem se těší Michaela, startujeme 5. května v 19:00 na www.streetculture.cz.

A kdo je Lubor Maťa? Pamětník „androšských akcí“, který po Sametové revoluci založil knižní distribuční firmu, ke které se v roce 1993 přidalo i nakladatelství Maťa, zaměřující se na knihy, které u nás dosud nikdo nevydával. Počet vydaných titulů dnes čítá přes 300. Maťa se také manažersky staral o některé kapely (Pod černý vrch, A bude hůř) a organizoval festivaly (Rock pro Zelený tulipán, Magorovo Vydří).

Během rozhovoru si budeme hrát jak kousky, které s sebou přinese náš host, tak tradičně novinky, které spatřily světlo světa během uplynulého měsíce, namátkou Empty Hall of Fame, Frank Carter and the Rattlesnakes nebo Great Cynics. Ale zaznít mohou (kromě výše zmíněných) i muzikanti, kteří se činí/činili na literárním poli, anebo se nechali literaturou inspirovat při psaní textů.

Reprízy následující pátek od 23:00 a v sobotu od 14:00.

[youtube id=“yZ6fsROWcgo“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button