Pozvánky

Klasici bostonského hardcore punku Gang Green se poprvé představí na 007

Gang Green, kapela, která vznikla už v roce 1980, založena tehdy teprve patnáctiletým Chrisem Dohertym. První důležitý zápis do dějin následoval o 2 roky později, když se 7 songy spolu podíleli na kultovní kompilaci This Is Boston, Not L.A. Na svou sedmičkovskou premiéru si ovšem musí počkat dlouhých 43 let, do pondělí 21. srpna. V tento, pro fandy kapely zaznamenáníhodný den se určitě dočkáme klasických hitů, včetně nesmrtelných Alcohol nebo Let’s Drink Some Beer.

Dva roky po kompilaci This Is Boston, Not L.A se kapela vrací fenomenálním singlem Sold Out, skvěle mixující zběsile rychlý hardcore s výrazným melodickým potenciálem. V tomto duchu pokračuje první LP Another Wasted Night. To je s hity jako Alcohol, Skate To Hell nebo zpunkovanou verzí lokálního new wave hitu Voices Carry bez jakýchkoliv debat jednou ze zásadních desek 80’s bostonského hardcore. Nesporný tvůrčí potenciál je katapultoval ke smlouvě s Roadrunner Records a také ke společným turné s Circle Jerks, Exodus nebo Social Distortion. Sound se pozvolna posunul do výrazně metalovějších poloh, kterým dokázali oslovit i dlouhovlasé publikum.  Původní éra Gang Green se po bezpočtu personálních změn uzavírá roku 1990 po turné se Social Distortion.

V půli devadesátých let se ale Chris Doherty a spol. vrací na scénu deskou Another Case of Brewtality. Ta je navíc i hudebním návratem k jejich hardcore punkovým kořenům. Od té doby Gang Green s různou intenzitou opět koncertují. V roce 2007 se poprvé představili v České republice, když v Akropoli doprovodili legendární bizarní metalisty Gwar.

Facebook událost

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button