Pozvánky

Když two-tone potká britpop. Cartoon Violence jedou do Bubnu

„Neuvěřitelný! Tahle kapela je skvělá. Je to britpop two tone? Zní to jako, když The Beatles potkali Madness? Netušim, jak to popsat, ale miluju to,“ říká Tim „Johnny Vegas“ Burton, saxofonista Mighty Mighty Bosstones. A je pravděpodobné, že po středečním koncertu Cartoon Violence v Bubnu budete cítit podobně zmatené blažení.

Pokud se kapela líbí saxofonistovi z the Bosstones, dá se vytušit, jak bude znít. Je to offbeatová ztřeštěnost se sarkastickým úšklebkem, domov v britském Walesu zase zaručuje melancholii věčně zatažené oblohy.

[youtube id=“qLhkIF4NLcE“ width=“620″ height=“360″]

Vedle 2tone ska si jako inspirační zdroj určili brit pop, což dělá jejich skladby přístupnější širšímu publiku. V jejich zvuku lze slyšet hodně z Madness, častokrát připomínají nenapravitelné romantiky The Hotknives, což v Bubnu určitě ocení nejen Honza Kříž. Vedle toho se kapela hlásí ke kapelám jako The Kinks, Squeeze Official nebo Blur v době, kdy vydali album Parklife a vrátili se na trůn britských hitparád.

Kapela debutovala v roce 2008 na legendárním žánrovém labelu Do The Dog Music, který vydal album Whatever Happened To The Likely Lad? stejně jako druhou desku Tit For Tat (2013).

Za Cartoon Violence ale stojí i zkušenosti z kapel jako The Toasters, 3 Minute Warning nebo Smoke like a fish. Od vydání debutu kapela jezdí pravidelná turné po celém světě, hodně mil odjeli po boku Toots and the Maytals, Roddy Radiation & The Skabilly Rebels a The Toasters.

Do Bubnu míří kapela, která čerpá z mnoha zdrojů, a zároveň si dokázala vytvořit vlastní zvuk, jež mísí současné s minulým. Silné refrény, střední tempo, romantické klávesy a chytré texty. Ideální večírek pro všechny rude boys & girls dneška.

Cartoon Violence
+ DJ Vítek
Klub Buben, Myslíkova 8, Praha 2
středa 25. 5. 2016

Back to top button