Reporty

Když malá akce předčí i větší očekávání. Doomed #2 v Brně

Jihočeští kluci z kapel My Hard Lesson a Nondescript se rozhodli, že je čas projet se trochu po ČR a zahrát si v různých jejích koutech. A tak vznikl Doomed, putovní koncert, který odstartoval v jihočeském písku a dneska se přihnal do Brna. A na konec listopadu se už chystá Praha.

Pevnou součástí Doomed jsou právě zmínění My Hard Lesson a Nondescript, dvě hardcore bandy z jihu Čech. V Brně je dneska doplňuje pražský metalcore Anthems a taky brněnský nihilistický rave rapper Redzed. Celá tahle zajímavá směska se potká v Bajkazylu. A my se potkáme s ní.

Od večera popravdě moc nečekám. Kapely, které ho pořádají, si nejspíš v Brně ještě nedokázaly udělat jméno. Můj předpoklad, že si v klidu a bez strkanic poslechnu nějakou muziku, se ale brzo ukazuje jako špatný. Na Nondescript se Bajkazyl ještě plní, i tak je tu ale příjemně obsazeno. Příjemná je i muzika kapely, balancující mezi tvrdšími hardcore party a občasnějšími punk-rockovými výstřelky. Nazvučit Bajkazyl si vždycky představuju jako hrozný utrpení, a tak jsem rád za to, že se zvuk daří kočírovat, a to i ačkoliv se hlavní vokály místy trochu topí. Tomu v jeden moment přichází na pomoc zpěvák z My Hard Lesson, který si tak s Nondescript odeřve jeden ze songů.

Překvapení se přižene s druhými v pořadí, My Hard Lesson. Ti v Bajkazylu se svým tvrdým a agresivním hardcorem s motivující message roztočí až neočekávaný kotel, který se nezastaví v podstatě po celou dobu setu. Z kapely doslova září nadšení ze zájmu lidí, kteří jim jejich zápal oplácejí aktivním supportem. Při songu Thorny Path se dočkáme dalšího feetu, mikrofonu se na oplátku za předchozí pódiovou návštěvu chopí zpěvák z Nondescript. Ještě před hodinou jsem doufal, že někdo přijde a že Brno nebude pro kapely zklamáním. Teď jsem naprosto spokojenej, zatímco se nechávám v pitu trochu omlátit. Atmosféra fakt předčila očekávání a už teď je jasné, že z tohohle večera je success.

Na pražské Anthems nadšení trochu vychladlo, i přesto se ale našli někteří, kteří s kapelou propařili celý set. Anthems jsou metalcore kapelou se vším všudy – čisté refrény, ve slokách řev a breakdownové party v každém songu. Není to šálek čaje pro každého, ale je to dobře uvařenej čaj. A rozohněnej Bajkazyl ho naštěstí vychladnout nenechal.

Doomed #2 končí tak, jak by měla končit snad každá party – pořádnou dávkou nihilismu. Tu přináší domácí rapper Redzed, kterému se skvěle podařilo propojit s atmosférou celého večera. Jeho rave tak i po půlnoci doprovází solidní kotel, na který se někteří z lidí očividně těšili už od první kapely. S koncem Redzedova setu končí i celý dnešní Doom. A že to byl dobrej večer, kterej mě opět přesvědčil, že i v menším počtu lidí a s neznámými jmény na setlistu se dá roztočit pěknej kolotoč. Tak dík! A teď tu Prahu!

Související

Back to top button