NovinkyZahraniční

Když Converge nestačí. Jacob Bannon přichází s novou kapelou Umbra Vitae

Nesouc jméno pesimistické básnické sbírky německého spisovatele George Heyma, přináší nová kapela Umbra Vitae na svých černých křídlech mix těch nejtvrdších subžánrů, mezi kterými nechybí grindcore či oldschool death metal. Pod vedením J. Bannona z Converge chystá kapela první desku.

Kromě hlasu a srdce úspěšných matadorů Converge najdeme v Umbra Vitae Mikea Mckenzieho, Bannonova souputníka z jeho další kapely Wear Your Wounds, Seana Martina, který působil například v Hatebreed, basáka Grega Weekse z The Red Chord a za bicími Jona Rice, který stejný nástroj v minulosti obsluhoval například v Job For a Cowboy.

Debutová deska téhle sestavy ponese název Shadow of Live a vyjde jak jinak než pod Bannonovým labelem Deathwish. Mixovat ji bude, jako třešnička na dortu, Kurt Ballou, člen Converge.

Z chystané novinky jsou zatím venku dva songy, které napovídají, jakým směrem se nahrávka vydá. Nelze v nich samozřejmě alespoň trochu neslyšet Converge. Růžky ale z písní Mantra of Madness a Return to Zero nejvíce vystrkuje death metalová nátura. Ta nakonec asi nejlépe dokáže poskytnou prostor agresi, kterou Bannon do desky vkládá.

„Deska má být odrazem zlověstné povahy Heymovy básnické sbírky. Konfrontuje ale i moje osobní problémy a temné stránky. A přestože je tak agresivní a intenzivní, bylo mým cílem udělat ze sebe při jejím vytváření o něco lepšího člověka,“ uvedl Bannon.

Zbývá už jen dodat, že celá deska vyjde už 1. května.

[youtube id=“EFj4u_Tt_ek“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button