Reporty

Kalifornie v Praze: together PANGEA otřásli Crossem

Trocha Kalifornie v únoru a tak trochu návrat ke kořenům na starý kontinent. Šeptalo se, že rodina basáka together PANGEA Dannyho Bengstona je původem z ČR. Z evropského turné měla tahle kalifornská parta odkrojeno už 20 koncertů, které odjela v ďábelském tempu – (skoro) jeden den, jedno vystoupení. Kandidát na akci roku.

Večer otevíralo mělnické trio The Oxx. Kluci mají nejlepší začátky koncertů ze všech tuzemských klubových kapel. Jako když vám vybuchne u hlavy dynamit. Tick, tick, tick… boom! A tak už na The Oxx jejich skalní fanoušci narvaný sál rozpogovali. Tempo koncertu nespadlo a kotel se solidně rozehřál. Pro předskakování PANGEE u nás vhodnější kapela neexistuje. Zahráli i novou píseň, a zdá se, že od floutkovského punku se víc přiblížili k posthardcore polohám á la Title Fight. Těšíme se na druhou nahrávku.

Žádný epochální nástup se nekonal – PANGEA přišli, zapojili, hráli. Publikum většinu skladeb z playlistu znalo a se sympatickým frontmanem Williamem Keeganem odřvalo část koncertu. My heart is lost/ This things mean nothing to me/ My dick is soft/ This things mean nothing to me nebo Looking at the river cause the river can run. Kapela byla skvěle sehraná, celý set abnormálně dlouhý, cca hodina a půl vražedně rychlého rock’n’rollu, ale písně se neslívaly do jedné. Ve chvíli, kdy se blížili k hranici jednolitosti, dokázali zvolnit, ještě víc zrychlit, nebo jen přátelsky, jednostranně pokecat s publikem – nejčastější odpověď davu byla: Yeaah! Padly dvě věnování. jedno Šárce, která je ukecala, přivezla, ubytovala a celou akci zařídila. Druhé pro opilýho týpka, který kapelu během koncertu poslal do hajzlu. “This song is for you, man.” A oplatili mu to vlastním způsobem – nechali ho smést davem v pogu.

Přidali jednu píseň, krátce se rozloučili, trpělivě se nechali fotit, poslouchali chválu v chodbě u záchodů, a jak se rychle objevili, tak i zmizeli. Vládu převzala Maggie bez Marshmallows, bohužel dav vykuřoval na zahrádce a přicházel o tuhle krásu nesmírnou. Nádherná holka, co pouští skvělou hudbu z vinylů. Viděli jste někdy něco víc sexy? Za zády jí pobíhaly projekce, o které se staral Duck The Mainstream. Chlapík, co přijel z Liberce, aby vdechl život zdi za interprety, a kouzlil líp než Hermiona Grangerová.

Crowdsurfing, pivní deště, pogo a energie, která se nezachytávala do kovových lapačů na zdech Crossu, ale odrážela se ještě silnější z publika zpátky. Jeden z těch večerů, na které se bude nad pivem vzpomínat ještě dlouho.

Související

Back to top button