ČlánkyMagazín

K Patti Smith se během koncertu na Glastonbury připojil dalajláma

Všichni, kdo letos navštívili multižánrový festival Glastonbury, který se každoročně koná v anglickém městě Pilton, zažili o víkendu nezapomenutelnou podívanou. Nejen že z jedna z účinkujících byla Patti Smith se svým šamanským rockem a stříbrnými vlasy, ale připojil se k ní i současný tibetský duchovní vůdce buddhismu dalajláma.

Patti Smith během svého vystoupení na stage pozvala dalajlámu k oslavě jeho blížících se narozenin, a dav jednohlasně přál – skandoval „Happy birthday!“ Dalajláma za několik dní slaví kulaté osmdesátiny a Patti Smith k této příležitosti přednesla i speciální báseň a došlo i na dort. Poté měl dalajláma proslov, ve kterém oslavoval přátelství, lásku, toleranci a soucit, pak Patti Smith objal. Ještě před touto menší oslavou měl dalajláma vystoupení, kde mluvil i o náboženství, o problémech v Sýrii a Íráku, o zneužívání víry k vytváření konfliktů. Dalajláma také vyzýval lid, aby vytvářel větší tlak na vládu a aby podporoval ekologické organizace.

Největší osobností hudebního festivalu se tak možná stal nehudební host. Avšak pokud jde o ty hudební, Patti Smith mnohé odrovnala, především svými známými písněmi z alba Horses, které stále vášnivě zpívá. Dokonce prý rozbila i svoji kytaru. Patti rozhodně neztrácí na síle. O tom jsme se mohli přesvědčit sami minulý rok na festivalu v Trutnově.

[youtube id=“2XPO8B2QZ1g“ width=“620″ height=“360″]

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.
Back to top button