LPRecenze

Jet8 – Music Industry Sucks

I u nás se dá narazit na kapely, které vybočují z řady svým soundem, i tím, že není možné je úplně přesně zaškatulkovat. Pražáci Jet8 fungují už dvanáct let a během té doby vyevolovali do něčeho, co asi nejpřijatelněji popisuje termín ska-core. Nebo brass-punk, jak se označují sami. Bohužel, z termínu „ska“ mám dlouhodobě osypky, jelikož se mi vždy vybaví takové skvosty, jako Dědovy veselé Vánoce, a tak kvituji každé odbočení z tohohle žánru, třeba právě k hardcore punku. Jet8 v sobě mají naštěstí víc ze všeho možného, než právě ze ska a na druhou stranu to jsou právě dechy, které je posouvají do zapamatovatelnosti. Takže tu máme zajímavý žánrový hybrid, co navíc přišel s novou deskou, nazvanou Music Industry Sucks. Ano, v tom mají Jet8 pravdu a my se na novinku podíváme detailněji.

[youtube id=“2OM2e45WYSA“ width=“620″ height=“360″]

Jet8 posluchače od první minuty nešetří: The Run, Thumbs Down i Back To Blackout jsou energické pecky, navíc po textové stránce velmi radikální. Jet8 vůbec nad svými texty hodně přemýšlejí, i když někdy na úkor přímočarosti sdělení. V backvokálech krásně řeže ženský hlas, sbory kapelu ženou kupředu a dávají pocit, že album nahrávala banda rozzuřených demonstrantů. Žádné Naštvané matky a Řád Národa, ale hezky noční živly s Molotovy. To Heartbeat je skladba na první dobrou, taková, jaké tu kvalitně dělají třeba Just For Being. V Stay On Track hostuje za mikrofonem John Connor z Dog Eat Dog a jedná se o fajn osvěžení, i když poloha, kterou Jet8 ukazují v titulní skladbě Music Industry Sucks, nebo otvíráku B-strany Going Head First, mě baví o dost víc. Soundtrack k revoluci, která by začala v cirkusech a ne na internetu. Ke konci desky pak ze stopáže ční především refrén songu Alter Ego a závěrečná skladba Free Choice. Jedenáct tracků je tak akorát, aby se to, co Jet8 upekli, nepřejedlo.

Z celkového pohledu znějí Jet8 (podobně jako třeba The Prosecution, které jsem před pár dny viděl naživo) jako Anti-Flag nebo Rise Against s dechovou sekcí. Jet8 se ale blíží spíš tvrdším a starším věcem z jejich repertoáru, navíc mixnutým devadesátkovými crossovery. Znít takhle v době, kdy se všude skákalo na Alien Ant Farm, budou Jet8 viset v kdejakém pokojíčku. Music Industry Sucks od Jet8 je příjemné zjevení, navíc v moc pěkně graficky zvládnutém vinylovém vydání. Musíte si sice zvyknout na to, že všude je hodně nástrojů, že i komornější pasáže jsou dost hlučné, ale výsledkem je vyvážené album, na které by v regálech prach rozhodně padat neměl.

Info

Label: 2K10 Records
Odkaz: www.jet8.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. TheRun
02. Thumbs Down
03. Back To Blackout
04. Heartbeat
05. Music Industry Sucks
06. Stay On Track
07. Going Head First
08. No Good Deed Goes Unpunished
09. Alter Ego
10. Swaffle
11. Free Choice

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button