Cz/SkNovinky

Jenda Peterka, Hazzard a Buben. To je nový klip The Fialky

Nový videoklip pražské kapely The Fialky odtajňuje další novinku z EP Stínadla, které za pár dní vyjde jako bonus k chystané best of kompilaci, kterou kapela připravila společně s labelem PHR Records v rámci oslav patnáctých narozenin skupiny. Její vydání je avizováno na březen.

V klipu samotném prožijete během dvou a půl minuty jeden den s legendárním punkerem, skejťákem a lamačem dívčích srdci Dj Jendou Peterkou. Ten se potkává nejen s členy Fialek, ale i s Rafanem z obchodu Lucky Hazzard, nebo barmanem Kořínkem v oblíbeném klubu Buben, kde pravidelně pouští desky. Nenáročný, ale žánru a písni odpovídající děj, pak vyšperkuje pohyblivá grafika zpívající kapely. Realizaci klipu má opět na svědomí Robert Harvánek, který s Fialkami spolupracuje už víc jak dva roky. A vytvořil například i vtipně monstrózní upoutávku, která klipu předcházela.

„Během dne s Jendou Peterkou se stávají více i méně uvěřitelné věci, nicméně „prší o Béžovky“ proběhne, takže happyend to určitě má!“ komentují The Fialky děj klipu. Písničku pak dle svého vyjádření věnovali především o generaci starším punkerům, kteří se stali postupem času jejich kamarády.

Další tři novinkové skladby kapela zveřejní během následujícího měsíce. Výroční koncerty pak The Fialky odehrají po boku, díky této události vzkříšených, Proti Směru. V sobotu 14. března v Bratislavě, kde sestavu doplní domácí Kaktus, a 20. března v pražském Rock Café, kde se představí tepličtí Remember the Heroes. Kromě nich pak můžete zajít na jednu ze zastávek společného turné s E!E, další info na webu kapely.

[youtube id=“56_IeSncWfg“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button