Jak to slyší...?

Jak to slyší Woody z The Rocket Dogz?

Nebudeme zastírat, že chceme hlavně udělat promo na víkendový benefiční stream pro Sedmičku, ale náš oblíbený grafik a duše The Rocket Dogz Vojtěch „Woody“ Troják by se v téhle rubrice stejně dřív nebo později objevil. Takže jak slyší novinky od Hippie Chippies, The Atom Age, The Meteors, Nežfaleš a The Offspring?

 

Hippie Chippies – Just Like Years Ago

Haha, tohle je boží, hned na start super věc. Konkrétně tahle skladba mi zní, jako kdyby si zpunkovaný Mungo Jerry a Dr Hook & The Medicine show udělali piknik v Šakalích letech. Navíc ta bezstarostnost, dobrá nálada a slunce v klipu, to jsou věci, který jsou v týhle době potřeba. Kluky samozřejmě znam a strašně mě baví ta přiznaná sedmdesátková esence. Dámy a pánové, i my máme svý Creedance. V prosinci jsem koukal na online křest Eazy Breezy a těšim se, že je v sobotu uvidim poprvé v akci z masa a kostí.

[youtube id=“Wzl_27gSZI4″ width=“620″ height=“360″]

The Atom Age – Honeybees

Tak tohle je pro mě novinka a příjemný překvapení. Kdybych měl za sebe nějak definovat garážovej rokenrol, potažmo punk tak jak ho mám rád, asi by to znělo velmi podobně. Zpěvák v epilepťáku, sprostá striktní a nafuzzená kytarová linka, saxofon, klávesy, lehce v piči klip, všechno hezky nalajnovaný a připravený k pozření. Kombo uhlazenejch, ale velmi nasranejch lidí. Na startovní čáře s The Cramps, po výstřelu sprintující v závěsu za ostatníma kapelama ujíždějícíma na podobný vlně jako Hives, EODM atd. Tenhle easy listening energeťák můžu.

[youtube id=“TDJUlWXyZEU“ width=“620″ height=“360″]

The Meteors – Unholy Roller

Jako dítě z psychobilly podhoubí se docela divim, že mi tahle novinka unikla. Unholy Roller je song, kterej se drží jedný z funkčních kompozičních kuchařek, ze kterejch The Meteors rádi vařej. Ani rychlý, ani pomalý, začne pasáž a tak nějak víš, co přijde, a proto z toho nejsem zas tak úplně na větvi. S trochou nadsázky je to jak s AC/DC, miluju je, ale nic novýho nečekám. Nutno ale dodat, že The Meteors jsou pravděpodobně vydavatelsky nejaktivnější psychobilly kapela všech dob. Za čtyřicet let vydali X desítek řadovek a živáků. Je zcela pochopitelný, že se ten zvuk ustálil. Kolem a kolem ale dobrý, Meteors mám pořád rád. Jedeme dál.

[youtube id=“hfnSBGXkPdA“ width=“620″ height=“360″]

Nežfaleš – Modlitba za pražský floutky

Oukej, tohle je moje velká srdcovka. Nežfaleš jsou pro mě dlouhodobě lyricky nejzábavnější česky zpívající punk rocková kapela a tahle věc mejm uším jenom potvrzuje, že to tak ještě dlouho bude. Hezkej, nenáročnej a milej klip. Navíc mi z týhle pecky přijde, že došlo i k dost znatelnýmu zvukovýmu a aranžérskýmu progresu, což je taky super. K tomuhle nějak nemam víc co říct, snad jenom, že už se moc těšim na celou desku. 

[youtube id=“SA10EJd-Vg4″ width=“620″ height=“360″]

The Offspring – Let The Bad Times Roll

Uuuuuuh, eeeee. Já ti nevim. Řekl bych, že jsem schopnej rozklíčovat i v dost blbejch věcech něco hezkýho a zajímavýho. Tohle mi sice nepřijde úplně blbý, ale minimálně je to na můj vkus šíleně překomponovaný. Klidně si dovedu představit, že z toho budou tři dobrý songy. Lyric video tomu bohužel moc nepomohlo. Jsem kluk z devadesátek a Offspring jsou tim pádem jeden z hlavních soundtracků tý doby. Miluju je harmonicky vyhrocený, uhlazený a nadupaný a je fuk, jestli to je Americana, nebo předposlední deska Days Go By. Konkrétně tahle věc se k těm srdcovejm ale určitě nezařadí.

[youtube id=“63FCtOonsjw“ width=“620″ height=“360″]
Foto: Vojta Florian

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button