Jak to slyší...?

Jak to slyší Veslo z Lord Alex?

Další smršť náhodně vybraného repertoáru na recenziu schytal Veslo, spevák kapely Lord Alex. Na hodnotenie dostal skladby od kapiel DeeCracks, Brano Alex, Booze and Glory, Fraktúra a Little Big.

 

DeeCRACKS – Don’t Throw It Away

Túto rakúsku partičku poznám už dlhšie a videl som ich aj na živo ako predskokanov na nejakom koncerte vo Viedni. Veľmi príjemný melodický punk rock klasického strihu. Trošku tam počujem The Boys, Ramones, Guitar Gangsters a podobné veci. Tuším si budem musieť napočúvať od nich celé albumy. A mimochodom, skladba má perfektný dynamický zvuk, hlavne bubny sú super.

[youtube id=“qLsW7B0ND5M“ width=“620″ height=“360″]

Braňo Alex – Krajina nevšedných chvíľ

Náš drahý Braňuško… V poslednom čase som jeho veci počúval dosť intenzívne, vzhľadom na udalosti, a túto pesničku mám veľmi rád ešte od čias, ako ju hrávala Zóna. Hudobne aj textovo. Je to čistá záhrobná gotika a tie klávesy to tam pekne podtrhujú. Braňo mal veľmi rád tieto temné a ponuré témy, celkovo tú atmošku, veď aj bol najväčší fanúšik The Damned, akého som poznal. Je to veľký hit a zaslúžil by si určite lepšiu produkciu. Česť a večná sláva Braňovej pamiatke, nech odpočíva v pokoji.

[youtube id=“4dtnRVYbU78″ width=“620″ height=“360″]

 Booze & Glory – Live It Up

Poznám túto kapelu iba podľa názvu a priznám sa, že to nie je zrovna môj krígeľ piva. Na môj vkus asi príliš veselé a príliš Oi! Skladbu som síce nikdy predtým nepočul, ale napriek tomu mám pocit, že som ju počul už tisíc krát. Spôsobené je to tým, že melódia, text a celkovo všetko ostatné okolo je totálne zrecyklované a prevarené, bez vlastného nápadu a kreativity. Ale mám pocit, že taká je väčšina Oi! a streetpunkových kapiel.

[youtube id=“ItPtjHA83wE“ width=“620″ height=“360″]

Fraktúra – Zápalky

Silno mi to pripomína Horkýže Slíže, ale to je hlavne hlasovým prejavom a štýlom humoru. Na šťastie hudobne je to dosť odlišné. Klip sa mi páči, je celkom vtipne vymyslený a kvitujem aj ženský basový element. Baba v kapele je vždy príjemné oživenie, veď aj u nás je jedna za bubnami.

[youtube id=“HrnJ0XMdQ70″ width=“620″ height=“360″]

Little Big — We Are Little Big

Hudobne akási zmeska rave, metalu a hard core? Sorry, ale doslova nič mi to nehovorí. Napriek bombastickému klipu a produkcii ide z toho neúprimnosť a umelina. Aspoň na mňa to takto pôsobí, ale je pravda, že takýto štýl hudby vôbec nepočúvam, takže je možné, že tomu len nerozumiem. Alebo že by to bolo mojim vekom?

[youtube id=“kHh8GdgkWZo“ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button