Jak to slyší...?

Jak to slyší Jano z kapely Parketový lev?

Ďalšou obetou našej rubriky Jak to slyší…? je tentokrát Jano zo skupiny Parketový lev. Na hodnotenie dostal kapely AFI, Nežfaleš, Uhol Dopadu, DeeCRACKS a Happy Cocks.

 

AFI – Looking Tragic

Priznám sa, že vôbec netuším, kto to je. Čo je zas dobre, lebo nebudem aspoň hneď zaujatý. Manželka mi z obyvačky síce našepkáva, že to bola vlajková loď ofinkovej emo scény, ale samotná pesnička, teda skôr spevák v klipe, mi pripomína image punk77 a ten krásny ružový mikrofón akoby ukradol Bratislavským dievčatám. Pesnička je popová, nenáročná, neublíži, skôr vyšumí do zabudnutia… text aktuálny ok. Jediná vec mi tam dosť prekáža, a to je gitara v refréne. Takže v tomto prípade platí – keď pop, tak jedine Iggy.

[youtube id=“oWQ5erTq6cw“ width=“620″ height=“360″]

Nežfaleš – Modlitba za pražský floutky

Hrob Mikiho Volka, no to bol floutek… dobrá voľba. Tematicky ok, fajn. Zvukovo ala Fialky. Akoby ich jedna mater mala. Neni to moja šálka kávy, ale sú to fasa chalani a celkovo majú svoju fans základňu, z ich tvorby srší kamarátstvo a to je hlavné. Viem, že napr. Radek pomáha aj iným kapelám, čo mu slúži ku cti a obdivujem ho, že má chuť a energiu. Držím palce.

[youtube id=“SA10EJd-Vg4″ width=“620″ height=“360″]

Uhol Dopadu – Mám rád

Pesnička má úplne jasný message, možno až moc… ale to vôbec nevadí, vždy lepšie než prekombinovaný filozofický výlev. Hudba melodická, harmonické čisté neopunkové spevy. Celé mi to evokuje Gympel rock, zábavu, kamošov, pitie, srandu. Jedna vec ma sere – že som ich nestihol, keď hrali pred nami v lete v Umelke, tak snáď si ešte niekedy brnkneme. Pozdravujem Trenchtown.

[youtube id=“vg8NDTv4xIY“ width=“620″ height=“360″]

DeeCRACKS – Don’t Turn Your Heart Off

Jaaaj tie šamrole v chladničke, mmmm, hneď som dostal chuť… na svadbe sme mali úplne najlepšie. Marienka z Cífera nám ich toľko napiekla, že som ich požieral dva týždne, bomba. A aj ten punčák… kur… ani neviem, že v tom klipe niečo hralo. Dee Cracks poznám, pravidelne robia support vo Viedni… a nikdy ma to moc nebavilo, sorry.

[youtube id=“CUgjT56uX-I“ width=“620″ height=“360″]

Happy Cocks – Johnny Come Home

Tak toto si ani nemusím púšťať, lebo je to skvele ako šamrole z predchádzajúceho klipu. Hymna punk rock made in Slovakia vol. 2. Kamoši z Nitry a Kuso je aj výborný herec a televízna hviezda a Kukulo tiež.

[youtube id=“KSVCeShn5yw“ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button