Jak to slyší...?

Jak to slyší Hraj Ruka z Catastrofy?

Další smršť náhodně vybraného repertoáru na recenziu schytal Hraj Ruka, gitarista Catastrofy. Na hodnotenie dostal skladby od kapiel Lutra, Everyday Hate, Rozpor, Mister X a Dropkick Murphys.

Lutra – Okovy času

Chalanov poznám dosť dobre osobne, sú to super týpci. Párkrát som sa ocitol aj na ich skúške a musím povedať, že tu muziku berú naozaj vážne. Všetci traja chalani sú veľmi muzikálni. Počúvajú široké spektrum žánrov. Ku kapele samotnej sa ale vyjadrím tak, že do crustu ako takého ja moc nevidím. Popravde jediný crust, ktorý si sem tam vypočujem, sú Lutra, Adacta, Wolfbrigade. Naživo som Lutru počul už veľakrát a myslím si, že sú autentickí, hrajú srdcom a na SK/CZ scéne majú určite svoje pevné miesto, ktoré si tvrdo odmakali. Aby som ale iba nechválil, nedá mi si rypnúť aspoň trochu – a to do toho, že na to, ako majú chalani napočúvané nespočetné kvantum muziky, v tej ich moc nie je cítiť ten presah. Zdajú sa mi byť trošku moc ortodoxní, čo je, myslím si, veľká škoda.

Everyday Hate – Hladovej kruh

HC, neurazí ani neprekvapí. Chalani vyzerajú, že to hrajú od srdcam a tak to má byť. Tuto toho asi nemám čo viac dodať.

Rozpor – Milujeme vulgarizmy

Novinka od rozporu je super. Tú kapelu mám rád a kto nemá, ten je kok… Jedine, čo mi nesedí, je zvuk gitary, ale to je moja osobná referencia, ktorá nemá nič dočinenia s celkovým soundom nahrávky. Cením hlavne ich postoj, nie len ten politický, ale aj ten „Potrebujeme makať na sebe“. Podľa mňa Datra takto prevychoval veľa nespratných pankáčov, hehe. Tiež, keď už vidím, že som hnilák, spomeniem si na ten song a vyberiem sa na tréning, alebo sa aspoň niekde trochu rozhýbať.

Mister X – Уличная Философия

Klip taký klišé na prvú, ale hudbička v pohode, toto nikdy neomrzí.

Dropkick Murphys – Middle Finger

No, toto je trochu už mimo mňa… Tato hudba mi nevadí, ale ani z toho nemám bohvieaký topor. Náš Boris ich ale zbožňuje.

Foto: Palo Hudec

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button