LPRecenze

Jack And The Wild Horses – Jack And The Wild Horses

Alleycat Records opět přichází s deskou, která není ohraná a povedlo se jí mě dostat. Dostala mě o to víc, že jsem dlouho váhal s tím, než jsem ji vložil na gramofon, až se nějak propadla na dno hromádky desek na zrecenzování, odkud jsem ji konečně vykutal a byl jsem upřímně překvapen její nepodbízivou chytlavostí.

Jack And The Wild Horses, ač je jejich domovem švédský Goteborg, čerpají z americké lidové hudby, country a blues, z této směsi pak odlévají své intenzivně emotivní písně s nepřehlédnutelným banjem. Samozřejmě jedno přirovnání je okamžitě nasnadě, 16 Horsepower, a nepochybuji o tom, že tihle pánové si z poslechu této mé oblíbené kapely odnesli své. Parádně to demonstruje třeba třetí (a podle mého názoru i na desce nejvýraznější) píseň Winston, s onou nezaměnitelnou ponurou náladou, evokující zažloutlé fotografie odrbaných farmářů a oběšenců uprostřed prašných náměstí. Neméně výrazná je i Winterwolf, která desku skvěle uzavírá. K účinku výsledného efektu napomáhá i dřevně jednoduchý zvuk a přirozeně jednoduchá, avšak zároveň chytrá aranžmá. Celek je oproti famózním 16 Horsepower přeci jen méně sofistikovaný a zároveň i tak nějak normálnější ve srovnání s vypjatou emotivní religiozitou Davida Eugena Edwardse. Jack And The Wild Horses tak stojí přeci jen o něco blíže k běžné dřevní country, ale i tak k ní mají naštěstí stále náležitě daleko, a to je v mém světě velké plus.

Mimochodem pokud jste se zhlédli v místních vycházejících stars The Moonshine Howlers, zkuste nakouknout i za humna a otestovat třeba právě Jack And The Wild Horses. Jejich deska navíc dokazuje, jak jednoduché může být psaní a nahrávání silných písniček, když pro to máte cit.

Info

Label: alleycatrecords.bigcartel.com
Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. In Vain
  2. Trainsong
  3. Winston
  4. Lying Eyes
  5. Spanish Fly
  6. Treasure
  7. Queen Of The Seven Seas
  8. Desert Sun
  9. Heaven And Hell
  10. Winterwolf

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button