Rozhovory

Italská jednička 77 punku Twinkles vzpomíná na první cz/sk koncerty a těší se do Prahy

The Twinkles přijeli do Čech a na Slovensko někdy po roce 2001 a měli v ruce neskutečnou první desku. Na ní totiž kapela předvádí naprosto předpisový pop punk vycházející z kapel Ramones a The Boys. Beatlesácké kytary hrající punkové riffy, nezaměnitelný hlas Nicka Messe a anglické texty, kterým rozumí naprosto každý, kdo měl angličtinu alespoň jeden rok na základce. Druhá deska pak po dvou letech od té první potvrdila, že to Italové vidí pořád stejně. Dalších nahrávek jsme se sice zatím nedočkali, ale už tuhle sobotu se dočkáme koncertu v Praze!

For english version click here.

Hi Nick, do you remember your first show in Czech Republic? Or in Slovakia?

Hello kids, yes I remember very well the first show on summer 2000 in Trencin. It was a big festival and we had a fantastic time. We were on the second stage but the people enjoyed the show so much: I remember one fan who came in front of the stage and put his Adicts cap on my head, yeah! In Czech Republic we played for the first time in summer 2001 at Anti-Society Fest and it’s been crazy because due to a big storm and rain we played at 3 am in the morning. Believe it or not, the kids enjoyed and danced even it was so late at nigth (or early in the morning), hahahaha. Since these concerts we began to be well know in Slovakia and Czech Republic so we want to send our big thanks to Zona A and then NVU who introduced us to these nice countries.

What about your last gig here? Can you tell us some experience/story from that time?

Last gig in Slovakia was on 3 May 2014 together with Dafy and The Rafters who arranged a tour with us. It’s been stunning because at the end of this show we started drinking out of the club and dancing while listening to the music coming from our car. Total madness.

Your last album was released in 2004. Do you find useless releasing new long-playing records?

No we don’t find useless to release new albums but we had many line up changes at that time so we couldn’t plan new songs and new releases. But now we have a strong single out “We come along“, I think it’s worth the wait. ;-)

Twinkles‘s new single is about not being classified as a cover band. Ok, what do you think when your fans want you to play some Cock Sparrer or The Boys?

One thing is having 2-3 covers in a set list of a show. Another thing is playing all covers!!! So we feel 100% ok with our minds and if the fans will ask for Cock Sparrer or The boys songs we will play them as we did in the past. I have also to tell you that the majority of our real fans ask for Twinkles songs. ;-)

Do you have an overview of the italian punk scene?

Italian punk scene now is not strong and big as it was in late 90’s/early 00’s but it’s still going on. This is a very important fact as now is full of tribute and cover bands so it’s very hard for a band who plays its own music finding gigs. But we don’t surrender and we come along like cited in the chorus of our new single “We come along“.

What were you doing in 1977?

I was making troubles to my mum as I was a small kid yet. :-)

Twinkles do not play regularly. What do you like doing in your free time?

When we don’t play I usually go out and have fun with friends of mine.

Let’s go back to the year 2000, when your first record was released. There are some photos from your gigs in Slovakia with a local band named Zóna A in the record booklet. Did you get on well with them at that time? And how about now?

Yes, we had great fun with them at that time but also later: I remember a crazy gig on May 2005 at Majestic club in Bratislava when they came dancing on stage while we were playing. Now it’s a bit of time since I didn‘t see them but I am sure that we will meet again soon.

Where did the idea to release split with the successful slovakian band Street Spirit come from?

The idea came from their actual drummer Peter who asked me if we were interested to do that split with them. I found it cool and so we did it.

What does the future of The Twinkles look like?

We have released our new video/single “We Come Along“ on 20th July and since then it’s going very well having more than 300.000 views on facebook. I think that it’s a wonderful song and a brilliant video. Now we are recording the final scenes of the second video/single so kids come to Prague and join us Saturday 10th December because you will be on it! After that we will play at the historical “Punk Christmas“ on 25th December, some gigs in France in January, England supporting 999 in May, Germany in June. Last but not least, next year we will also print our new album so stay tuned on Radio Twinkles! Thank you very much for your interview, I wish you a wonderful time and I send our maximum support + long life to the faboulous “Kids and heroes“ magazine.

Ahoj Nicku, vzpomínáš si, kdy jste poprvé hráli v Čechách a na Slovensku?

Ahoj děti, moc dobře si pamatuju na první koncert v létě 2000 v Trenčíně. Bylo to na jednom velkém festivalu a moc jsme si to užili. Nehráli jsme sice na hlavní stagi, ale odezva lidí byla skvělá: Vzpomínám si na jednoho fanouška, který mi během koncertu nasadil na hlavě svoji buřinku alá Adicts, yeah!

V ČR jsme hráli poprvé na Antifestu v létě 2001 a bylo to šílené, protože kvůli silné bouřce a dešti jsme hráli až ve tři ráno. Věř nebo ne, lidi pařili a tancovali, i když bylo tak pozdě v noci, nebo brzo ráno. (smích) Po tomhle koncertu se o nás na Slovensku a v Čechách začalo vědět, a tak chceme moc poděkovat kapelám Zóna A a NVÚ, které nám tyhle krásné země představily.

[youtube id=“bFPCvBMOZqw“ width=“620″ height=“360″]

A naposled to bylo kdy? Máš nějaký zážitek?

Poslední koncert na Slovensku jsme hráli 3. května 2014 s Dafy and The Rafters, kteří s námi jeli turné. Bylo to ohromné, po koncertě jsme vypili celý klub a tancovali na muziku, co jsme si pouštěli z auta. Totální šílenství.

Poslední řadovou desku jste vydali v roce 2004. Přijde ty zbytečné vydávat nová alba?

Zbytečné nám to nepřijde, ale prošli jsme si tolika změnami v sestavě, že jsme nestíhali plánovat nové songy a nové nahrávky. Teď ale máme venku silný singl We Come Along. Myslím, že čekání se vyplatilo. (smích)

Když už jsme u vašeho nového singlu – zpíváš v něm, že nechcete být vnímáni jako cover band. Ok, co si myslíš o tom, když po vás lidi chtějí zahrát Cock Sparrer nebo The Boys?

Jedna věc je zařadit do setlistu dva nebo tři covery. Hrát ale jenom covery je věc druhá! Jsme s tím ale stoprocentně v pohodě, když budou chtít fanoušci cover Cock Sparrer nebo The Boys, zahrajeme je, jako jsme to dělali vždycky. Ale musím říct, že většina našich opravdových fanoušků si žádá songy Twinkles. (smích)

Máš přehled o italské punk scéně?

Italská punková scéna není momentálně nijak velká, jako tomu bývalo na přelomu devadesátek a nového tisíciletí, ale pořád se něco děje. Je tu plno tribute a cover bandů, a pro kapely hrající vlastní hudby je těžké sehnat koncerty. Ale my se nevzdáme a jak zpíváme v našem novém singlu „We Come Along„.

[youtube id=“BSatpGtGVVw“ width=“620″ height=“360″]

Hrajete spíš sporadicky, co Dělá Nick Mess ve volném čase?

Když nehrajeme, tak se jdu normálně bavit s přáteli.

Co jsi dělal v roce 1977?

Zlobil jsem jako malej kluk mámu. (smích)

Ještě se vrátíme k době kolem roku 2000, kdy vyšlo vaše první album, ve kterém jsou v bookletu fotky ze slovenských koncertů se Zónou A. Jaké jste měli vztahy tenkrát a jaké máte dnes?

Jo, v té době jsme si spolu užili spoustu srandy, ale nejen tehdy: Vzpomínám třeba na šílený koncert v květnu 2005 v Majestic Clubu v Bratislavě, kde za náma naběhli na stage a tancovali během našeho koncertu. Je to už dlouho, co jsme se naviděli, ale věřím, že se zase brzo potkáme.

Kde se vzal nápad vydat split s tehdy na Slovensku úspěšnou kapelou Street Spirit?

Nápad vzešel od jejich bubeníka Petera, který za mnou přišel, jestli bychom neudělali splitko. Přišlo mi to jako cool nápad, tak jsme do toho šli.

Jak vypadá budoucnost The Twinkles?

Akorát se chystáme točit poslední scény do našeho druhého videosinglu – takže děti, přidejte se k nám 10. prosince v Praze v klubu Storm, budete v něm! Potom nás čeká pár koncertů v lednu ve Francii, v květnu jako support s 999 v Anglii a na červen máme v plánu Německo. V neposlední řadě budeme v příštím roce vydávat novou desku, takže zůstaňte naladěni na vlny rádia Twinkles!

Kidsandheroes.com PUNKROCK X-MAS!
 Pá 9. 12. 2016 – Plzeň/ Divadlo Pod lampou:
The Fialky, Staré Pušky, Muerti, Nežfaleš
 So 10. 12. 2016 – Praha/ Storm Club Prague:
The Fialky, Staré Pušky, Muerti, Nežfaleš, Zatrest + The Twinkles (It)
 Pá 16. 12. 2016 – Olomouc/ U Klub:
The Fialky, Staré Pušky, Muerti, Nežfaleš, Zatrest
 So 17. 12. 2016 – Brno/ favál:
The Fialky, Staré Pušky, Muerti, Nežfaleš

Otázky: Kečup, překlad: Michaela

Související

Back to top button