Cz/SkNovinky

Insania nabízí v novém videoklipu manuál pro čistou mysl

Domácí stálice Insania vypouští do světa své další studiové dítě pojmenované Grrrotesky. Jeho příběh o dvanácti sarkastických humoreskách otevírá nový, v pořadí druhý singl Vytěsňuju. Skladba zábavná, ale také poučná, jak se v dnešním dezorganizovaném galymatyáši jménem svět nezbláznit.

Manuál pro čistou mysl je vlastně geniálně prostý. „Otravujou tě blbý kecy celého panoptika magorů? Dezinformace, lacinej cirkus v médiích, nebo jedovatý sliny z Hradu? Vytěsni je! Kouzelný slůvko totiž není DÍKY, ale TRHNI SI!“ tak zní rada Insanie ústy jejího kapelníka Polyho, který kromě vydání nové řadovky oslaví letos s kapelou pětatřicet let existence skupiny. Její podoba i výraz se během let nejednou měnily, a tak pojítkem zůstává především originalita a záliba v (sebe)ironii.

„Videoklip pro aktuální singl Vytěsňuju se natáčel v muzeu Franz Kafka Spital v Brně, v interiérech evokující blázinec z 20. let 19. století, a jeho autorem je Radek Mauer aka DNT2,“ přidal detaily k audiovizuálnímu zpracování nové skladby Vytěsňuju Poly, který v textu písně trefně antagonisticky shrnul nonsensy dnešní potrefené doby.

GRRRotesky Tour – Jaro 2022
4. 3. Liberec, Bunkr
5. 3. Praha, Rock Café
12. 3. Velké Meziříčí, Rock Depo
25. 3. Znojmo, GoGo
26. 3. Hodonín, Nautilus
1. 4. Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice
2. 4. Tábor, mcJORDÁN
8. 4. Plzeň, Papírna
9. 4. České Budějovice, MC Fabrika
14. 4. Svitavy, Tyjátr
15. 4. Nový Jičín, MC Drago
16. 4. Ostrava, Barrák

Foto: DNT2

Související

Back to top button