LPRecenze

Indian Nightmare – Taking Back The Land

Vpravdě mezinárodní partička se sešla v Berlíně, aby vypustila do světa novou metal punkovou bestii jménem Indian Nightmare. Punkem a metalem odkojení divousové pocházejí z Mexika, Turecka, Indonésie a Itálie, což je úctyhodný geografický rozptyl.

Po intru se rozjede divoká thrash metalová jízda s hardcore punkovým nábojem. Klasický německý thrash metal jako by se tu potkával s temným osmdesátkovým brazilským a japonským hardcorem. Thrashové rify, sóla a zlounsko záhrobnický vokál, znějící jako variace na staré Ratos De Poráo během exkurze do světa japonského hardcore. Na rozdíl od svých thrash metalových inspirací se ovšem Indian Nightmare v převážné většině drží dvou až tří minutových stopáží skladeb, což je rozhodně k dobru věci. Energie z celé nahrávky doslova stříká z drážek, stejně jako zlounská aura, čerpající z klasické black/thrash éry metalu, ovšem neustále doplňovaná o poctivou dávku hardcore punkové náboje, v rytmice i projevu. Pátou Fire Of Steel rozjíždí mluvená sekvence z Conana, což jako fanoušek tohoto nesmrtelného filmu kvituji s povděkem. Samotná skladba pak zní, jako by se mikrofonu v metalové éře English Dogs ujal Sakevi z kultovních Gism. Následující Welcome To War, uzavírající první stranu, je naprosto skvělý divoký metal punk se vším, co k němu patří. V podobně vražedně neúprosném duchu se nese i předposlední War Metal Punks.

Taking Back The Land nabízí jeden z nejvýraznějších produktů křížení metalu s punkem, jaký se mi dostal na gramofon v posledních pěti letech. Ostatně ne náhodou si kapelu vzalo pro druhé album pod svá křídla renomované metalové vydavatelství High Roller Records.

Info

Label: https://www.plasticbombshop.de/
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Intro (Battle)
2. Mengapa
3. Unexpected Decay
4. Circles Of Fire
5. FIre Meets Steel
6. Welcome To The World (To The Gate Of Hell)
7. Riders Of Doom
8. Warlords
9. War-Metal-Punx
10. Betrayers

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button