NovinkyZahraniční

Iggy Pop & Stooges jsou připraveni zemřít, nazvali tak nové album

Ready To Die. Tak zní název zbrusu nové desky Iggyho Popa & The Stooges, která bude první nahrávkou legendární kapely od šest let starého alba The Weirdness a tři roky po smrti kytaristy Rona Ashetona.

Datum vydání zatím nebylo oznámeno, zveřejněny byly pouze názvy písní jako Gun nebo I Got a Job But It Don’t Pay Shit. Produkci nové desky má na starosti kytarista James Williamson, který nahrával kultovní album Raw Power z roku 1973. Ke Stooges se připojil po Ashetonově smrti v roce 2009 po dlouhých 35 letech. Současnou sestavu dále tvoří baskytarista Mike Watt a bubeník Scott Asheton.

Pro fanoušky Iggyho Popa máme ještě dvě novinky spojené s jeho osobou. První je chystaný životopisný film Lust For Life, jenž má zachycovat jeho spolupráci s Davidem Bowiem (i ten vydává nové album).

Tou druhou je pak Popova účast na 36 písňové kompilaci Son of Rogue’s Gallery: Pirate Ballads, Sea Songs and Chanteys, která vychází na Anti- labelu. Kromě Popa, jehož příspěvek si můžete poslechnout níže, se na nahrávce podíleli třeba Tom Waits, Keith Richards, Patti SmithJohnny Depp, Shane MacGowan, Michael Stipe, Courtney Love nebo Marianne Faithfull.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button