Cz/SkNovinky

I Olomouc umí vyvrhnout světový stoner rock. Seznamte se s Greynbownes

Konec obavám, že česká kapela bude vždycky znít male a provinčně. V Olomouci se totiž zrodili stoneři Greynbownes a jejich debut se směle může poměřovat se zahraniční žánrovou konkurencí.

Trojice Greynbownes vznikla na přelomu let 2014 a 2015 a hned v prvním roce existence natočila EP Little Ando. Došlo ke změnám v sestavě a také vývoji hraného žánru, který se nakonec usadil na mixu stoner rocku s hard rockem a syrovým blues.

Nyní Greynbownes přišli se svým dlouhohrajícím debutem, který si můžete celý poslechnout pod textem. Album nese název Grey Rainbow From Bones a vychází jako DIY nahrávka na CD digipacku. A máme obrovskou radost, že právě Greynbownes zahrají 26. dubna na strahovské Sedmičce před řeckými stoner oblíbenci 1000mods.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button