Cz/SkNovinky

Houba přináší v novém singlu kritický pohled dovnitř punkové scény

„Když Martíček v roce 2014 napsal článek Punková scéna hnědne, říkali jsme si, že bychom tu stále aktuální myšlenku mohli přetavit v píseň. Chvíli to trvalo, ale nakonec se povedlo,“ uvádí nový klip Majkl, zpěvák kapely Houba.

Pořád i po 25 letech na scéně se pohybujeme mezi lidmi, kteří pořád opakují ‚já nejsem rasista, ale‘ nebo jim nevadí nenávist vůči cizincům. Pořád se tu pohybují lidi, kteří vůbec nepochopili, že svět není jen Česko, že je mnohem pestřejší a mnohem složitější a ne tak moc bílej. Takže pojďme to udělat přehledný. Ať víme jasně, kdo kde stojí,“ dodává basák kapely Martíček.

Neoficiální videoklip je sestaven z fotek pořízených na koncertě v brněnském klubu Eleven 12. dubna 2019 fotografkou Janou Vařečkovou, protkán záběry z koncertu v Zábřehu na Moravě z roku 2010.

Song Scéna hnědne je po skladbě Ničeho nelitujem druhým singlem z chystaného desky. Kapele zbývá nahrát čtyři písně a album bude kompletní. Mix a mastering proběhne pod vedením Paula Minera (ex-Death By Stereo, aktuálně Buzzbomb Studios, Orange County). Nová deska vychází v září na Papagájův Hlasatel Records.

Letní koncerty kapely:
27. 6. Praha – Za Koule Punk Fest
14. 7. Tábor – Mighty Sounds 2019
20. 7. Třemošnice – Čwachták Fest
20. 7. Žlutice/Zlín – Bike Contest
27. 7. Třebíz – Lets Go Fest
27. 7. Police nad Metují – Bez Šance Fest
23. 8. Slaný – Valník open air

Foto: Jana Vařečková

Související

Back to top button