Cz/SkNovinky

Houba natočila nový videoklip, věnuje ho protestům v Bělorusku

Během prosince 2020 a ledna 2021 natočila kapela Houba nový videoklip ke skladbě Slabá místa z posledního alba Ničeho nelitujem! (2019). Je věnován jedněm z nejdelších protestů v historii, které se odehrávají v Bělorusku.

„V roce 2006 jsme odehráli několik koncertů v Bělorusku, v Minsku a Baranovichi. Ta země v nás zanechala určitou stopu a na to turné vzpomínáme dodnes. Bylo to hrozně zvláštní a podobné jako v roce 2020. Hráli jsme v létě, na podzim pak naše pořadatele na protestech zatkla policie a strávili měsíce ve věznicích za strašných podmínek. Jednoho z pořadatelů se nám už nikdy nepodařilo kontaktovat. Buď se zcela odstřihl od punk scény, jelikož mu bylo vyhrožováno, anebo skončil špatně. To netušíme. Proto jsme se rozhodli věnovat náš song Slabá místa právě běloruským občanům, kteří se vzpírají šílenému režimu. A jak z klipu pochopíte, věnujeme ho hlavně běloruským ženám, které protesty táhnou,“ komentuje videoklip kapela.

Klip natáčel Jakub Kaska a Štěpán Lang, pro které je tato práce jedna z prvních. Natáčelo se ve zkušebně v Libochovicích v rámci Houba livestreamu, dotáčelo se 9. 1. 2021 v Ústí nad Labem s herečkou Natašou Gáčovou.

Videoklip měl premiéru 25. 3. 2021 na Den Svobody, který je neoficiálním svátkem na památku vzniku Běloruské lidové republiky v roce 1918. Tento svátek slaví lidé a skupiny, kteří jsou opozicí současné běloruské vlády Alexandra Lukašenka. Klip vznikl za podpory města Ústí nad Labem.

[youtube id=“aHPpF5munXw“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button