Cz/SkNovinky

Houba má nový klip. Zpěvák se v něm promění v pětiletého kluka

Klip k nové skladbě Svět sám pro sebe vypustila ústecká kapela Houba. Pojala ho jako putování od dětství až po současnost, z bezpečí domova do bezpečí punkrockových koncertů v klubech.

Na klipu kapela spolupracovala s teamem Jakub Kaska/Štěpán Lang. Ti už mají na svědomí klip ke skladbě Slabá místa z posledního řadového alba. O střih aktuálního klipu se postaral někdejší zpěvák brněnských Honem, Zdeněk Strmiska.

„Punk a punkrock je pro nás po 27 letech opravdu tvrdá droga. A i když je tvrdá, je zároveň krásná. Pokud s tím jezděním po klubech na chvíli přestaneš, okamžitě ti chybí. Někdy je to hrozně těžký, ale pak dostaneš tu nejlepší odměnu a energii od lidí na koncertě. To je to, co nás pořád pohání kupředu,“ říká ke skladbě Majkl, zpěvák Houby, který už pět let jezdí na koncerty vlakem z Českých Budějovic.

Houba skladbu opět natočila v kooperaci s americkým producentem Paulem Minerem, který se postaral o mix a mastering. Kapela zůstává i nadále věrna klatovskému studiu ExAvik. „Spolupráce se osvědčila na albu Ničeho nelitujem, proto v ní pokračujeme. Trochu jiný a nový zvuk předznamenává, jak bude vypadat naše další album,“ dodává basák Martíček.

Kompilační album, jehož součástí budou kromě této skladby i tři další novinky, vychází v únoru 2023 u Papagájův Hlasatel Records.

Nenechte si Houbu ujít na následujících akcích:

15. 10. 2022 Trutnov / Bojiště, punk fest
21. 10. 2022 Děčín / Garage Noir (tour s The Fialky)
22. 10. 2022 Kolín / Bar pod hodinama (tour s The Fialky)
3. 11. 2022 Praha / Rock Café, host 20 let Nežfaleš
18. 11. 2022 Praha / Vagon + The Fialky
19. 11. 2022 Trenčín / Klub Lúč + Uhol dopadu
25. 11. 2022 Kladno / Auto Da Fe + Malomocnost prázdnoty
26. 11. 2022 Litoměřice / Baronka + Malomocnost prázdnoty

Související

Back to top button