Hot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Šárka Hlaváčková (Rock Café, NA SCÉNU)

Ôsmy zárez rubriky Hot or Not?!? patrí promotérke a dramaturgičke Šárke Hlaváčkové. Šárka je mladou krvou dramaturgie pražského klubu Rock Café, ktorý tento rok oslavuje 30 rokov. Okrem toho je hlavnou tvárou nezávislého promotérskeho spolku NA SCÉNU.

 

  • Sólovka Maria Cuoma (The Orwells)

No je to uplně něco jinýho než The Orwells. Synťáky a popovější nádech Mariovi sice sluší, ovšem nejsem si jistá, že jeho fans tuhle tvorbu ocení. Je to víc melancholický a depresivní. Za mě 60 %.

  • GGP: Fabrika

Skejtový video – víc jsem si z toho zatím nedokázala odnést. Navíc díky tomu, že v podkresu zůstal šum od skejtů, ale hlavní linku zvuku tvoří dva songy, tak si ani nejsem jistá, jestli je to víc skejtový nebo hudební video. Nicméně grafiku a malůvky jim dělala moje ségra – Markéta Hlaváčková, takže za mě těžce hot.

  • Like A Version (triple j)

Všechny sessions jsou zdrojem inspirace, ale u Like a Version, kde umělci hrají 2 songy a z toho jeden je autorská tvorba a druhý cover, mě baví spíš ta první část. Nicméně rádio Triple J je hodně hot, a to nejen kvůli tomu, že jsou z Austrálie.

  • „Špína“ na Radiu Wave

Oblíbený pořad na Wave, kde se moderátoři opravdu věnují hudbě a má smysl to poslouchat. Moje guilty pleasure je ale pořad Ešus se strýčkem Míšou na Radiu 1.

  • Smrť Petra Kellnera

Ani hot ani not. Smrt každého člověka je tragédií, netřeba se k tomu víc vyjadřovat.

  • Odstúpenie Turecka od Istanbulské úmluvy

Turecko je čím dál vzdálenější EU a celkově západnímu smýšlení Evropanů. Úplně vidím, jak se svou plachetnicí mizí na obzoru všech rozumných názorů. Odstoupení od Istanbulské smlouvy znamená zvýšení rizika domácího násilí a celkově násilí na ženách. Tímhle krokem neuznávají rovnost pohlaví. A co hůř? -> „Odpor je zbytečný.“

  • Vojenské manévre Ruska pri hraniciach s Ukrajinou

Tohle je hodně bolestivé téma. V Rock Café se v posledních letech věnuju i lidskoprávním a osvětovým debatám a zrovna teď pořádáme debatu o Rusku a Navalnym. Ukrajině bych už konečně přála svatý klid, ale dokud se nezmění mezinárodní politika Ruska, nezmění se ani jejich přístup k Ukrajině.

Foto: Zuzana Glatzová

Související

Back to top button